Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Prosba - vliv domácího zvířete na psychiku seniora

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele Petrah

Diskuze: Prosba - vliv domácího zvířete na psychiku seniora

Diskuze založena: 3. Dubna 2011 - 23:08
Autor/ka diskuze: Petrah

Dobrý den,

jsem studentkou oboru Psychologie a píši práci na téma: Vliv domácího zvířete na psychickou pohodu seniora. Chtěla bych poprosit, zda by tu nebyl někdo, kdo by byl ochotný si na toto téma popovídat. Bylo by to buď formou osobního rozhovoru někde v Praze či přes internet. Vše by bylo samozřejmě anonymní. Podrobnější informace bych sdělila.

Všem zájemcům moc děkuji!

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Petrah

Ještě bych chtěla

Ještě bych chtěla všechny poprosit o vyplnění dotazníčku na toto téma, vyplňování zabere maximálně dvě minuty. Dotazník je zde:

http://vliv-domaciho-zvirete-na-psy.vyplnto.cz

Všem moc moc děkuji!

Obrázek uživatele Barča

pro všechny lidičky

Bydleli jsme na Moravě 22 let v rodinném domku. rozumím Belindě a její chloubě, drobnému zvířectvu na dvorku rodinného domu.Takový chov zvířat na dvorek patří,taky jsme měli různé druhy zvířectva, i prasátko. Tato zvířena , včetně psů, má na dvorku své místo, - kotce, chlívky, kurníky, psí boudy atd...........Zvířata slouží rodině, neběhají  po vsi, návsi, nebo náměstí. Všechno zde má svůj řád.. Pokud po už zmíněných místech volně pobíhají psi, téměř s jistotou  to budou psi  lufťáků,kteří přijíždí na víkend.

V r. 1983 jsme se odstěhovali do Prahy, do bytu v panelovém domě. V poslední době je to v Praze hrozné. Je zde přepsováno, kam šlápnete, tam psí ho..A kdo nemá psa, nejlépe dva,nebo kočku, není in. CHápu lidi, kteří jsou osamocení a pes jim slouží jako kamarád, oni na oplátku jsou celý den doma a mají na něj čas. Mám ale za týrání zvířat to,že ráno rychle psa vyvenčím, pak jdu na celý den do práce,zvíře je doma samotno a čeká až se večer vrátím.  Majitelé psů se domnívají, že každý musí mít toho jejich pejska rád a tak je nechají volně pobíhat  a vůbec jim nevadí, když vás jejich miláček poskáče, třeba i po bílých kalhotech.Jdete li do lesoparku,které jsou určeny k rekreací občanů,psi zde volně pobíhají i když to není dovoleno . Pokud se bojíte takových rotvajlerů a jiných podobných ras, volně pobíhajících a poprosíte majitele, aby si psa podržel, dostanete takovou držkovou o které se vám ani  nesnilo.Arogance majitelů psů přibývá.Jak je možné, že majitelé takových psů, jdou v klidu na procházku a já jsem ve stresu, co můžu od jejich nevychovaných miláčků očekávat. Kde je moje svoboda?

Taky se mi zdá, že lidé ve městě chovají němou tvář pro nedostatek lidské lásky . Setkala jsem se s tím, že dcera bydlela vedle ve vchodě, kde bydlela její matka.Dcera chodila denně večer na procházku se psem,ale na procházku s babičkou chodila pečovatelka. V sobotu jezdívala dcera na chatu s pejskem, ale babičku na chatu nevzali.  Pes lidem nenadává, když zapomenou něco nakoupit, když si do něj kopnou, když mají špatnou náladu,atd...Je to němá tvář a vždycky člověku vděčná ať se člověk k němu chová jakkoli. Nejsem si jstá, že by měli lidé stejně rádi psy,kdyby tito začali mluvit.

 

 

 

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Belinda

Milá Petro

    Ptáte se mne , jaký je můj vztah k ostatním zvířátkům, krom Bertíka. Moje záliba v chovu má dvě polohy, jednu materiální, druhou citovou. V prvém případě samozřejmě chovám zvířata proto, abych z nich měla užitek - vajíčka, maso. Tudíž  pochopitelně nastávají situace, kdy je nutné králíky, brojlery, husy a pod. zabíjet.  Jelikož  žiji sama, toto  je jenom na mně a nedělá mi to opravdu žádné problémy. Nevychovávám mezi zvířaty, určenými ke spotřebě záměrně žádné oblíbence,což by,  v opačném případě,  bylo jistě citově náročné.  Druhá poloha, citová, to je radost z narození mláďátek, vítání mé osoby při vstupu na dvůr, provázené hlasitým krákoráním slepic, vrkáním holoubků, nebo slastným předením kocourů, otírajícími se o mé nohy. Když mám hotovou práci, sednu si na palouček, pozoruji to hemžení kolem sebe, naslouchám všemu tomu jejich povídání a s Bertíkem na klíně je mi moooooooooooc fajm.  Belinda

Obrázek uživatele Belinda

Melody, díky..

Ahoj , to jsi mi udělala radost, že se Ti mé řádky líbily. Škoda, ža nejsi blíže,Bertík by si Tě jistě celou očmuchal a následně oblízal. Je  to miláček, pohodovej, na cvičáku jej používá vedoucí, když chce resocializovat problémové pejsky. Bert je trpělivý, nikoho nenapadá, kamarádí se s každým. Tak, jdu s ním na prochajdu a večer do práce. Už se mi líhnou housátka. Těším se, až bude po mém pracovním procesu a budu se vám všem věnovat. Obvzlášť Sidulku v poslední době zanedbávám. pa E+B

Obrázek uživatele Petrah

Belindo, moc hezky jste to

Belindo, moc hezky jste to popsala. Myslím, že domácí zvíře je takový balzám na duši člověka, zvášť u člověka, který je sám, je nemocný, starý a zažívá mnoho stresových situací, např. úmrtí svého partnera. Do jisté míry zvířátko člověku umožňuje žít normální život a má pro co žít. Je dobře, že jste obklopena toliko zvířátky. Ale jaký vztah máte k ostatním zvířtákům (králíkům, slepicím apod.)? - já jsem totiž tvor, který by nebyl schopen takové zvíře zabít, i když vím, že jíst něco musíme, není to pro Vás těžké se s nimi pak loučit?

Osobně si myslím, že zvířata mají velký potenciál dávat člověku obrovskou energii k životu, sama jako člověk s těžkým postižením to tak vnímám, proto se teď v seminární práci zabývám, jestli tento vztah a vliv zvířete je také tak intenzivní i u seniorů. Ale předpokládám, že tím že pejska musíte venčit, tak má vliv na Vaše fyzické zdraví, protože máte neustálý pohyb a zdravotních problémů je tak snad i méně. A přes pejska asi také navazujete různé sociální kontakty s přáteli... že pak člověk není úplně sám.

Obrázek uživatele melody

Teda Belindo...

... napsala jsi tu nádherné vyznání o  Tvém pejskovi.

Já mám tu smůlu, že mě od dětství pár psů pokousalo, takže se psů bojím. Nevím proč jsou psi na mě tak alergičtí, nikdy jsem žádnému neublížila. I při pohlazení mě pes kousl do ruky. Asi jsem kdysi dávno v minulých životech byla zlý pes. Psi prý vycítí všechno možné, jestli je ten onen člověk hodný nebo špatný, vycítí dopředu zdali přijde bouřka a jiné pohromy.

 

..:: Nahrejto.cz ::..

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele Belinda

Vím o tom své..

    Celý život jsem byla obklopena čtyřnohými kamarády a nyní, když jsem v důchodu již pátým rokem, není tomu jinak .Na dvorku mám hejno slepic, holubů, několik králíků a za pár dnů se budou líhnout housátka. Celý ten zvěřinec  doplňují  dva kocouři, ale mému srdci nejbližší, je tříletý pejsek, voříšek Bertík. Ten se se mnou ráno probouzí, následuje mne doslova na každém kroku, raduje se se mnou, pozor dává na každý pohyb v domě i jeho okolí. Je to moje velká radost.  Prožíváme spolu spoustu krásných okamžiků, denně mne doprovází na dlouhých procházkách, denně mne nutí k různým hrám, aby potom večer, značně znavený, ulehl na polštář vedle mne. Jeho přítomnost mne nabíjí energií , z  pohledu jeho nádherných očí čiší oddanost a láska. Když  jej hladím, úplně ztuhne, slastně přivírá oči a jakmile přestanu, dožaduje se pokračování. Tak by vydržel do nekonečna. Děkuji ti můj malý kamaráde, že jsi, život s tebou je mnohem radostnější... babča Belinda 

Dnes je:
Pátek 24. 11. 2023

Svátek má:
Emílie

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design