Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Doporučte mi...

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele petulec

Diskuze: Doporučte mi...

Diskuze založena: 3. Dubna 2008 - 12:13
Autor/ka diskuze: petulec

Četli jste v poslední době něco hodně zajímavého? Můžete mi doporučit?

Můj blog o kosmetice Oriflame: www.OriflameBlog.cz
Můj osobní blog (zatím) převážně o autismu a bezdomovectví: petra.canik.cz
E-mail: petra (zavináč) canik.cz

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Sidi

I. Krejčí: Nezoufejte, jsou ještě horší děti, než ty vaše.

Dovoluji si opsat ještě další výňatek z knihy.

Víte, jak to dopadlo s hodnou Julinkou?

Julinka vystudovala gymnázium v jazyce německém a vysokou školu v jazyce českém. Další jazyky si přitom zdokonalovala studijními pobyty v Evropě i v zámoří. Od jisté doby dospívání se o ni zajímal jistý chlapec. Nebyl tak úplně její typ, Julinka pokukovala po jiných - leč jakmile zjistili, jak vyjímečnou dívku mají před sebou, do jednoho v hrůze prchli k děvám méně dokonalým.  Tak julinka s povzdechem vzala zavděk  vytrvalým Robinem. V průběhu let ho dvakrát vypoklonkovala, ale on se jí jako bumerang vrátil. Nakonec z toho byla svatba. Velkolepá. Na zámku. Otec nevěsty nelitoval peněz: lahůdky se podávaly nevídané, francouzská vína tekla proudem. Novomanželé od něho dostali nový byt, auto už dcera obdržela dřív.

    Když jsem po roce potkal Julinku na Václavském náměstí, sdělila mi suše:

"Tak jsem rozvedená."

"Cože?" zařval jsem v šoku. Takovou pecku jssem nečekal.

"Přestalo mě bavit věčně se koukat jen na Robinova záda . A vůbec," dodala mladá dáma rozhodně, "od základů jsem změnila svůj život."

Brzy po svatbě mladý novomanžel - zřejmě vyčerpán opakovaným obluzováním své vyvolené - podlehl uspokojení, že kořist má pojištěnu v hnízdě, a jal se žít svým vysněným životem. Ten byl jednoduchý: osobní PC v práci a osobní PC doma.

    "Pojďme do kina ( do divadla, na koncert, na snowbord, do postele.....)," navrhovala občas novomanželka zádům svého muže, civějícího do obrazovky PC.

   "  Nemám čas," odpovídala záda stereotypně. Ovšem jen do okamžiku, kdy manželce došla trpělivost a milého Robina z teplého hnízda vyhnala. Tatík znovu sáhl po šrajtofli, aby mu vyplatil odstupné ve výši hodnoty poloviny bytu, a jeho dcera se rozhodla vypořádat se od základů se svou kapitalistickou minulostí.

      Díky vzdělání, schoopnostem a příjemnému vystupování, získala Julinka své první pracovní místo u renomované poradenské firmy s platem, o jakém si manažéři jinde jen nechávají zdát. Po roce si polepšila u ještě slavnější nandárodní společnosti a po dalším roce se stala členkou představenstva v další firmě, vydělávající nehorázné peníze. Samozřejmě, že takové firmy používají lecjaké prostředky, aby k těm vytouženým penězům přišly...."Tohle nemám zapotřebí."

  Vrátila služební auto, mobil, PC a další vymoženosti, kterými tyto firmy hýčkají své vybrané zaměstnance, a odešla překládat na volnou nohu.

     " Na férovku," řekla překvapenému otci a vrátila mu auto, kterým ji kdysi obdaroval. "A byt ti splatím taky."

   To otce uklidnilo, neboť s výší jejích honorářů se seznámil, když se je mafiánskými metodami snažil vypáčit z nakladatelů. Chvíli Julinka jezdila metrem a jedla skuchý chléb, ale spokojená nebyla - život bylo nutné změnit radikálně. V prosinci 2007 odletěla na Havajské ostrovy.

Pokud sse teď před vaším duševním zrakem vynořují tanečnice hula s bílým květem za uchem, chlapci na surfových prknech, orchideje, plantáže ananasů a pláže zalité sluncem, tak rychle zapomeňte. Posledním luxusem, který si Julinka užila, byl záchod a sprcha v přepychovém londýnském hotelu Hilton, který jí zaplatil stařičký ctitel z kapitalistické éry. Stařík z jižní Afriky, který ji už pár let platonicky miluje, jí též věnoval své nalítané kilometry, aby se vůbec dostala do svého ráje.

       Na ostrově Hawai, v sousedství sopky Kilauea, ji očekávala permakulturní komunita, usilující o trvale udržitelný způsob života, a s ní plesnivá chatička, kterou museli nejdříve  vysekat z bujné vegetace, kompostovací záchod a sprcha mezi banánovníky a limetkami. A vydatný déšť. Ale taky přátelští lidé,kteří na deseti hektarech půdy zčásti udržují původní les a zčásti pěstují vše úpotřebné pro přežití - vše v souladu s původním místním ekosystémem.

        A tak Julinka pleje ananasové políčko, cvičí aštanga jógu, tančí v rytmu afrických bubnů, studuje havajskou historii a bylinky, poznává krásy přírody a řeší problémy s členy komunity, kterým peče koláčky z ovesných vloček, rozinek, datlí, kokosového másla, banánů a slunečnicových semínek.Občas si večer vleze do lávového úkrytu, potí se v páře, kterou ji tam posílá samo žhavé nitro země, a otvorem nad sebou pozoruje hvězdy, které se zdají být tak blízko.

         Její matka zatím okopává políčko a zeleniny u vily nedaleko Prahy (manažer pracuje), občas vyrazí do velkoměsta za kamarádkami, na výstavu nebo do kina a večer se dívá na TV:  Někdy taky v zahradě na hvězdy, ale zdají se jí být tak daleko.....Zvlášť ta nejjasnější vzešlá z jejího lůna.

                                                         

 

Sidi

Obrázek uživatele Sidi

Úryvek z knihy

Ivan Krejčí:   NEZOUFEJTE! jSOU JEŠTĚ HORŠÍ DĚTI, NEŽ TY VAŠE

 

Měli jsme doma už dvě děti a naši přátelé, kteří se bráli dávno před námi, nic. A ještě dlouho nic. Nevyzvídali jsme, co se děje - usoudili jsme, že mají nějaké potíže. Tehdy byly sice spermie daleko čilejší a vajíčka se nebránila oplodnění, jako je tomu dnes, ale samozřejmě existovaly i vyjímky.

A najednou byla na světě Julinka. Radovali jsme se s nimi, protože holka byla zdravá a měla se k světu .Ale naše nadšení nemělo dlouhého trvání. Sledoval jsem Julinčin vývoj během povinné školní docházky a nechápavě kroutil hlavou.

To přeci není normální.....Vidíš někde v širokém okolí něco podobnýho?"

I má žena musela neochotně přiznat, že podobné stvoření v příslušné věkové kategorii nezná.

Julinka totiž neměla chybu. Učila se ráda a dobře. Sportovala. V zimě řádila na lyžích a když se změnila móda, tak na snowboardu, v létě běhala, plavala, cvičila aerobik a bůhví, co ještě. V důsledku toho rostla do ideální postavy. A když k té postavě přidáte tvář anděla....Dobrovolně studovala cizí jazyky. Naučila se hrát na flétnu. Naučila se tančit. Naučila se...Já vlastně ani nevím, co všechno Julinka umí, protože seznam dětských cností je mi cizí. Díky našim dětem a dalším v okolí znám ohromnou škálu necností, ale klady ....k těm jsme se u nás dostávali svátečně. Možná neumí Julinka vyšívat - zatím.

"Jestli to není tím, že si s ní dávali takovou práci", řekl jsem jednou manželce, "a my blbci jsme si mysleli, že se jim nedaří. Houby s voctem. Voni ji šťouchali takdlouho a pozorně, aby si v potu tváře vyšťouchali malýho génia. Zatímco my...."

Ve svém mudrování jsem nepostřehl, že se oči manželky nebezpečně zúžily.

...."jsme to strefili raz dva...a máme takový dva....výsledky," povzdechl jsem si hořce.  "Jó, práce kvapná málo platná.... Žena na mě hleděla očima, ze kterých zbyly už jen dvě čárky, a klepala kuchyňským nožem o desku stolu.

"Já tě jednou zabiju," řekla procítěně.

Když vyšlo mé povídání o nezdárných dětech prvně, byla už z Julinky mladá dáma.Při našem prvním setkání mi sdělila hlasem, v němž se lítost mísila s výčitkou:

Všichni v té knížce jsou....jenom já ne..."

Píchl jsem jí ukazovak skoro do očí.

"Sama jsi tím vinna, řekl jsem tvrdě. "Byla jsi tak odporně kladné dítě, že jsem si při psaní té knížky na tebe ani nevzpomněl. Možná, kdyby ses narodila v první republice, rozšířil by o tobě Jaroslav Foglar partu Rychlých šípů nebo by tě hodil v plen Hochům od Bobří řeky, ale na konci dvacátého století?  Bože, Juli, koho bys zajímala? Sotva by čtenáři rozečetli tvůj příběh, práskli by knížku do koše. Takové děti ani nechceme znát, křičeli by a šli by nasekat zadek svému potomkovi ,protože by jistě věděl za co.  To sis miláčku měla rozmyslet včas," dobil  jsem jí nakonec, "stačilo, abys byla malinko hajzlovitá - a místo v knížce bylo tvoje."

Je tak inteligentní, že to pochopila.

Ovšem po letech jsem se s Julinkou potkal náhodně na Václavském náměstí a po krátkém hovoru jsem jí ohromeně sdělil: Tak myslím, Juli, že sis to místo v knížce přeci jen vybojovala."

Čím - to vám povím až v druhé části knížky.

 

Uf, uf, to jsem si dala! Všechno jsem to opsala, - nekopírovala!

 

 

 

Sidi

Obrázek uživatele Hanka 1943

V poslední době se mi

V poslední době se mi líbila kniha: Prange Peter - Poslední harém. Doporučuji k přečtení

Hanka

Obrázek uživatele Barča

zkouška

zkouška

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Knihu nic nenahradí

Já miluji detektivky, takže mám přečtené snad všechny od Francise.  Také mezi mé oblíbené patří Artur Hailey z jeho knih se mi nejvíce líbil Hotel. Dál to je Mac Donald - Co život dal a vzal. Našlo by se jich hodně. I u nás je problém kam s nimi. Antikvariát je nechce a tak něco jsem dala do knihoven, něco do domova důchodců. A kniha mého dětství je :Kája Mařík. Nejlepší je chodit do knihovny, tam se najdou také pěkné skvosty. Škoda, že dnešní mladí tak málo čtou. Vždyť kniha dokáže tak krásně rozvíjet fantazii. A dnes jsou tak krásné knihy, škoda, že jsou tak drahé.

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele bubar

Kniha - přítel člověka.

Je mi hned nějak líp, po té, co jsem si "prolétl" všchny názory vztahující se k četbě a knihám vůbec. Jsem asi podobným typem, jaký popisuje Korina. I když jsem "nestíhal" pro jiné aktivity - na nové knihy jsem si vystál několikrát frontu. Pak jsem se zdravě naštval a nechal si knihy posílat a jako první z nich mi začaly chodit kniky V.. Ebena - detektivky v nichž exceloval kpt. Exner. Daleko dřív, než se tohle stalo, jsem měl mimo jiných knih - zhltaného celého Jiráska, originální sešitové Mušketýry A. Dumase st.,  a desítky jiných knih. Dilema, co s knihami, mám za sebou dvakrát. Jednou to bylo když máma chtěla na Penzion a po selekci jsem tomuto Penzionu věnoval asi 200 knih. Nedávná inventura po nutné výměně nábytku, dopadla tak, že jakási soupiska pro event. prodej do Antikvariátu - uvízl na bodu - tak tohle ne - asi 65 dětských knih - počínaje Pohádkami B.Němcové a konče Alenkou v Řísi divů. Knihy další , dopadly podobně a jak já, tak dcera , jsme se shodli na tom, že např. z historických románů - ani ránu.

Je fakt, že je celá řada možností, co svým způsobem knihy "nahrazují". U mne, je kniha nezaměnitelná a vím, že to tak i zůstane. Doporučuji pokud jste to už nečetly - Šifru mistra Leonarda  a  Poslední Templář . Obě knihy osvětlují mnohé z toho, proč Církev svatá jedná až nepochoptelně dogmaticky, zamlčuje celá staletí, co bylo (pokud bylo), na počátku evangelíí atd.

Neměl bych zde dělat reklamu - přesto to risknu. V loni jsme dostal jako dárek od dcery a zetě předplatné na časopis History Revue. Je to na dobu plnou bukváru, erotických "skandálů" a nic neříkajících okecávkách v novinách - bomba - co se náramně povedla. Měsíčník koluje po celé rodině a co jej dostávám, tak jsem jednak natěšený, co bude v tomto čísle i nucený číst a poslat dál.

Zdravím všechny čtenáře a milovníky knih - bubar

Obrázek uživatele melody

Top 12 - nej knihy

Tak do Topu se dostaly moje oblíbené knihy - Babička a Dobrý voják Švejk. Ty druhé knihy nemusím. Ale co není, může být.

 

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele melody

Knihy

Dnes večer má ČT uvádět celonárodní anketu o nejmilejší knihu - Kniha mého srdce - TOP 12. Jsem docela zvědavá, zda se mezi tou nej dvanáctkou umístí i moje oblíbené knížky.   

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele melody

detektivky

 

 

   V poslední době uvádí ČT1 každý čtvrtek filmy s Herculem Poirotem, natočené podle detektivek od slavné spisovatelky Agathy Christie. To mě donutilo vrátit se k jejím knihám - detektivkám, kterých mám ve sbírce asi dvacet. Vracím se k nim i poněkolikáté a krásně si při nich odpočinu. Napínavá četba - já totiž zapomenu, kdo byl vrah a v knize je příběh napínavější.  Doporučuji všem, kdo má rád Agathu Christie.

 

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele Barča

knihy

Mám přeplněnou knihovnu a v ní docela dost skvostů.Ale ne a ne se prokousat ke čtení. Teď jsem dočetla starou, ale zajímavou knihu Muž proti muži. Je o životě Jakuba Krčína v době, kdy velel stavbě jihočeských rybníků. Byl svým způsobem v té době nepochopený, myšlením dopředu.Jeho dílo je ale stále obdivováno. zdravím

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele korina2

Knihy -Korina

Milá Sfingo , to znám  jsem před stěhováním a mimo jiné třídím stále knihy, neb jsem velký čtenář . A tak  třídím na tři strany., a samozřejmně co kniha , tak v ní listuji a připomínám si její obsah. A stane se že s hromádky  která je na likvidaci  se vrací na hromadu - jde se mnou.Na jednu kupu  šly knihy pro jednu paní a na druhou pro mou sousedku. a Ale pořád ta kupa co jde se mnou je veliká.A to mám plno dětských nádherných knih po mých dětech a dokonce po mě, které miluji a nemohu se jich vzdát. Tak např. Vincek a Estelka, Dornička cikánečka, na dvoře si děti hráli, dva haranti, a další a další.z těch budu číst dětem až u mne budou v létě. Kniha je nádherná  UČENLIVÁ VĚC.moje děti byli velkými čtenáři , hlavně syn , ale ty dnešní i moje vnoučata nečtou, což je přímo katastrofa.Neumím si to představit nečíst. ach ten počítač ten nám dává zabrat. Tak jo hezký den Korina.

Obrázek uživatele sfinga

Kniha kterou právě čtu

dělala jsem pořádek v knihovničce a objevila starou knihu pánů Plzáka a Uzla o vztazích s humorné stránky,tak sem ji přišla na chuť a pustila se do čtení.

Usměv je lékem na všechno

Obrázek uživatele Akčibab

Knihy

Milá Korino, i já velmi ráda čtu, respektive četla jsem. Teď jsem čtení ale musela omezit, jednak mi nezbývá tolik času a hlavně, pokud se ke knize dostanu, tak na to nemám klid, stále mne povinnosti odvolávají a tím i ruší a to mně vadí. Já hájím názor, že knihu musí člověk vychutnat, v klidu vnímat,a to nejen děj ale především poesii slova nebo chcete-li jakousi hudbu slova. Nechápu, jak může někdo současně například poslouchat rádio či sledovat televizi, nebo číst například na ulici případně v hromadných prostředcích. Podle mne je potom pouhým "hltačem děje" a vlastní výrazové prostředky, tedy ta poesie slova mu nic neříkají. I když v současné době mnoho nečtu, knihy nakupuji a sleduji stále, a pevně věřím, že si je nakonec přečtu .. jednou ...

Slepičí polévky, všechny 4 díly znám, ona to není ani tak povídková tvorba, jsou to spíše pravdivé fejetony ze života a některé člověka posílí - pochopí, že na starosti a problémy není sám.  Zdraví Dana Dagmara

Trpělivost přináší růže

Obrázek uživatele samor2

pro Korinu

Milá Eli, pěkně ses tu rozepsala. Klidně jsi mohla tyto příspěvky a nejenom tento o čtení a knihách napsat do blogu. Já dříve četla všechno co mi přišlo pod ruku, až později člověk začíná vybírat. A máte svatou pravdu, že kniha má v nynější době mnoho konkurentů.

Věrka

Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz

Obrázek uživatele Barča

pro korina

Líbí se mi tvé nadšení pro knihy.Já nevím, co se stalo se mnou.Máme doma plno kvalitních knih.Když jsem byla mladší,tak jsem vždy říkala, až budu v důchodu, aspoň mám co čist.Teď ale nepřečtu ani jednu knihu,nevydržím, číst je na pokračování.Raději to moc do ruky neberu,protože,když vemu, tak zase čtu a čtu a nevidím, neslyším , až to dočtu. No možná to bude tím,že těch médií je nyní hodně.Televize, video,DVD, počítače a člověk si v tom asi bude muset udělat pořádek, protože já bych chtěla stihnout všecko a to asi nejde. Kniha, která na mě hodně zapůsobila sse jmenuje V Brooklynu roste strom. zdravím

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Ivana

Není nezajímaxé.

Jedná se o knihu Svíce dohořívá od maďarského autora jménem Márai.Nevím ,zda je nositelem  nebo byl jen navržen na Nobelovu cenu.Forman se chystá podle této knihy natočit film.Pokud knihu začnete číst,nebudete mít pocit,že se od ní nebudete  moci odtrhnout,ale předpokládám,že po přečtení knihu ne jeden přečte znovu.Je to trocha detektivky,lásky a filozofie.Hezké čtení.

Obrázek uživatele korina

Kniha

kniha je nejlepší přítel člověka.ta nás doprovází od batolícího věku až do pozdního stáří.Naše rodina - jsme velkými čtenáři.Muj syn ve 13-14 letech měl přečteného Balsaka, Huga, Kožíka, knížky od Maye, Remarka(píši to jak se to čte) , Mopasanta atd. To byly ty nejkrásnější vánoční dárky. Děti seděli na koberci před stromkem a všechny tři listovali v knížkách.a tato tradice se opakuje i v jejich rodinách a to i v jazyku anglickém.Já jsem svuj čas soustředila na děti, domácnost a zaměstnání a přesto jsem si našla vždy chvilku na čtení. Kniha člověka velmi obohatí a vzdělá. často vzpomínáme na kouzelné čtvrtky, kdy se v pražské nebo revoluční ul. v Liberci stálo na nové knihy , jako bylo Páral, Hrabal, Kozák, ba sem tam i cizí spisovatel a moje děti se střídali ve frontě v létě i v zimě aby se na nás dostalo.Dnes je tolik knih a čtenářu málo.poslední knihu jsem si koupila třetí díl -13 komnaty a dílo jana  Vávry -Krajina prorostlého bučku- je to novodobá literatura z naši politické scény. Ale koho řadím mezi oblíbené  z těch dnešních spisovatelu je Ivan Kraus- bratr herce Jana Krause- též muj favorit a jeho pořad  na čt 1 v pátek  Uvolněte se prosím.Knihy od I.Krause jsou milé , pravdivé ze života.Je dost knih které mi daly dost do života.Jenom jeden velký problém je , kam s nimi.Já jsem se 5x stěhovala a knihy to je vždy problém Musela jsem svolit k selekci a povolat pracovníka z Antikvariátu a ten nadšen si asi 300ks. odvezl.Ještě jsem podarovala přátelé a přeso několik desítek mám , které nikdy nedám . ty pujdou všude se mnou.a to pořád tak 200ks. zustane .Miluji autobiografii hud. skladatelu, básníku a malířu.Je to asi proto že sama píši krátké povídky, a už se těším až bude po stěhování a situace bude příznivá , že opět z něčím vyrukuji.ted čtu knihu od čtyř amer. spisovat. Slepičí polévka.4 díl.Je to povídkový žánr- dobře se to čte. tak to bylo moje vyznání ke knihám. hezké počteníčko Korina

Korina

Obrázek uživatele Olina

četla jsem

Dostala se mi do rukou knížka od Hany Marie Kornerové (první o je přehlasované, já to počítači nemám). Jmenuje se Hodina po půlnoci. Je to příběh z Francie z doby Napoleona. Hezky se čte, je to napínavý příběh, se správnou dávkou lásky a s  trochou historie. Moc hezky se čte. Je to myslím čtení pro ženy, ale ne jako ta přeslazená Červená knihovna. Vydala ji Euromedia Group, k.s. - Ikar v roce 2007. www.euromedia.cz

Mladí si myslí, že staří jsou pošetilí, ale staří vědí, že mladí jsou pošetilí.

Obrázek uživatele Anonym

podnajem

Tento komentář byl přesunut sem.

Obrázek uživatele Anonym

Černá sanitka

Já se už nějakou dobu chystám na knížku Černá sanitka a jiné děsivé příběhy.

"Černá sanitka a jiné děsivé příběhy je sbírkou 136 současných pověstí, získaných od více než 60 vypravěčů z celé České republiky. Příběhy obsažené v této knize se vypráví jako pravdivé historky při nejrůznějších příležitostech. Svými vypravěči i posluchači jsou obvykle považovány za pravdivé, většinou se má za to, že je zažil přímo vypravěč, člen jeho rodiny nebo nejlepší kamarád. V knize naleznete strašidelné pověsti o vrazích a maniacích ohrožujících nevinné studentky na vysokoškolských kolejích nebo milence v autě, ale i příběh o vraždícím přízraku německého vojáka z druhé světové války..." (www.cernasanitka.cz)

Dnes je:
Pátek 24. 11. 2023

Svátek má:
Emílie

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design