Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Tip na výlet

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele petulec

Diskuze: Tip na výlet

Diskuze založena: 6. Května 2008 - 18:01
Autor/ka diskuze: petulec

Všem vám moc doporučuju zajet si na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívili jsme tam nedávno skanzen, resp. Dřevěné městečko, a moc se nám tam líbilo. Věřím, že by se tam líbilo i vám. Teď vyhlížíme další místa, kam si udělat výlet. Pokud máte nějaký tip, tak jej sem určitě napište, rádi se poradíme a poučíme...

Můj blog o kosmetice Oriflame: www.OriflameBlog.cz
Můj osobní blog (zatím) převážně o autismu a bezdomovectví: petra.canik.cz
E-mail: petra (zavináč) canik.cz

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Souhlasím s Tebou, Baruško, ve všem máš pravdu. Web potřebuje vedení a bič a to dříve nebývalo.

-Že bychom stárli?

Sidi

Obrázek uživatele Barča

pro všechny

Je škoda,že tento web chátrá.Je zde tolik zajímavých kolonek, kam by mohli senioři přispívat.Ale jsou obsazeny pouze kolonky ráda si popovídám a každodenní přáníčka.Prostě my se neumíme sami mezi sebou bavit. Potřebujeme, aby nás někdo vedl, nebo zrovna bavil.Kdo je šikovný,a tvůrčí, jako Věrka Kintrová,tak si zařídil web pro sebe a své přátelé.Ale je to to, co říkám, většinou je baví autorka .Byli jsme v Kutné Hoře a bylo to tam moc hezké.Honosnost tohoto města je opravdu  protkána stříbrem.Moc dobře jsme se najedli .v restauraci u Dašických.

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Houdek

Tak jsem to zvládl

Tak jsem to zvládl -www.restaurace-bobovka.cz 
Je tam pěkně, dětem se tam bude líbit 

 

Obrázek uživatele Mildous

Zdravím, myslíte že byste

Zdravím, myslíte že byste mi mohl zjistit nebo poslat nějakou stránku abych se na to podíval ? Je to zajímavý nápad. Chystám něco na prázdniny a chci aby se  mnou děcka strávili něco nového ...

 

Obrázek uživatele Barča

pro Houdek

Můžu potvrdit. Když jsme v Praze bydleli, chodili děti s vnoučky na tuto dráhu.Zvlášť se to líbilo mé 13 leté vnučce.Já bych se asi toho švungu bála.Nevím, kolik km v hod.to jede,ale vím jen, že je tofofr.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Houdek

Krásné místo v Praze

Dobrý den, právě sem objevil tuto diskuzi a tak se musím s vámi podělit o  krásné místo v Praze. Nedávno jsem i s vnuky navštívil krásné prostředí v Proseku. Je tam bobová dráha a tak se ti dva kloučci vyřádili. Já jsem je tedy zpočátku sledoval ale pak mě přemluvili a tak abych nepokazil legraci tak jsem šel taky. Je u toho i restarace Bobovka , kde jsme se občerstvili. Je tam nádherné prostředí a atmosféra. Nic není hezčího než vidět děti sppokojené. Udělejte jim radost až někdy pojedete Prosekem .Určitě vyzkoušejte

Obrázek uživatele dubik21

pomoc k bakalarske praci

Dobry den, prosim o vyplneni meho dotazniku na tema "Volny cas a cestovani senioru". Pokud je Vam 60let a vice, vyplnenim dotazniku byste mi velmi pomohli! http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/volny-cas-a-cestovani-senior/

Obrázek uživatele jitunkahk

 Ahoj,  mezi moje

 Ahoj,  mezi moje neojblíbenější oblasti v Čechách patří na prvním místě Českosaské Švýcarsko. Každoročně se tam rádi vracíme a je stále co objevovat.  Jezdíte někdo do Českého Švýcarsko a kam nejdraději? My máme nejraději místa kolem Křinice...

Obrázek uživatele Terulinka

tip na výlet-město Sobotka

Ráda bych všem doporučila návštěvu městečka Sobotka. Najdete tam plno pamětihodností a pěknou přírodu! Za návštěvu rovněž stojí výborná cukrárna na náměstí:)

A pokud Vás všechny můžu poprosit, vyplňte mi krátký dotazník do školy - jehož cílem je zjistit, jaké má kdo povědomí o Sobotce a jak je město navštěvováno. Děkuji a pěkný den.

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/povedomi-cechu-o-meste-sobot/

 

Obrázek uživatele eliana

Teda Sidi, nedostává se mi

Teda Sidi, nedostává se mi slov, co všechno vymyslíš.Mám to ale šikovnou netmatinku.  Ještě kdyby jsi tak k našemu Ještědu přičarovala počasí z Moravy, to by bylo!

Obrázek uživatele melody

Jéééééé

Tak to čumím jako tele na nová vrata! Co nám to vyrostlo za městečkem? Ale je fakt, že by taková rozhledna s restaurací od známého architekta se nám tu hodila.

Sidi, jsi dobrá, je vidět, že fotomontáž výborně ovládáš.

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele Sidi

Rarita Moravy

Přijeďte se podívat do moravského městečka. Ač se nachází na Moravě, přesto je v Severních Čechách! Pohleďte na obrázek a co vidíte nedaleko městečka? Ještěd!

Morkovice Sližany 2
free image hosting

Sidi

Obrázek uživatele Anonym

Orlické hory

Letošní dovolenou jsme strávili v Orlických horách, konkrétně v obci zvané Sedloňov. Bylo tam moc krásně. Prostředí je vhodné na toulky neodolatelnou přírodou nebo projížďky na kole. Ubytováni jsme byli v penzionu Hrad, kde vládne domácí atmosféra a příjemný personál. Všem doporučuji strávit dovolenou jedině zde!

 

Obrázek uživatele melody

všem

Nabízím vám všem návštěvu města Kroměříže, kterému se říká Hanácké Athény. U arcibiskupského paláce se rozkládá Podzámecká zahrada, kterou dost poničily záplavy v roce 1997, ale obnova byla rychlá a nyní  je před létem zahrada nejkrásnější. Ve stínu vzácných stromů jsou nádherné procházky, dá se tu v pavilonech posedět u kávy, nebo jinak občerstvit. Podzámecká zahrada sahá až k řece Moravě, po které se dá projet až k Baťově kanálu.

Kousek od Velkého náměstí se rozkládá Květná zahrada s různými historickými stavbami. Pavilonky, promenáda a sochy dominují, moje děti však nejvíc lákalo bludiště z keřů buxusu.

Nebudu se už víc rozepisovat o krásách Kroměříže, aby jste ji raději navštívili a viděli osobně. Pokud by měl někdo zájem, jsem ochotná ho mojím milovaným městem provést (pokud budu mít volno). 

 

Na horním fotu je Arcibiskupský palác, na dolním Promenáda v Květné zahradě.

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele melody

Tip na výlet

třeba na jarní zahrádkařskou výstavu - FLORIA - Věžky u Kroměříže - Jaro 2009 - 2.-10. května 2009.

Výstavní areál je otevřen denně od 9.00 do 17.00 hodin.

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele melody

samor2

Tak to je mi líto, nebyla jsem tam.

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele samor2

melody

To všechno mám stažené, ale potřebuji někoho, kdo tam byl osobně. Věrka

Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz

Obrázek uživatele melody

pro Věrku

Ve Chropyni koupaliště je, ale jinak to městečko moc neznám, i když bydlím kousek od něho. Když tak si najdi jeho webové stránky.Stačí zadat město Chropyně, je tam pak víc odkazů, stačí si jen vybrat.......

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele samor2

Chropyně

Chropyně u Kroměříže - tu znáš trošku víc? Já si tam našla koupaliště , ale potřrebovala bych se o něm dozvědět trošku víc.  Náš Svaz tělesně postižených každý rok jezdí do Vellkýxh Losin. Chceme vyzkoušet něco nového.Věrka

Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz

Obrázek uživatele melody

Tip na výlet

Přijeďte do městečka Chropyně u Kroměříže, kde žije Král Ječmínek.

 

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele melody

Tip na výlet

Nebudu se rozepisovat, jak je město Kroměříž krásné a pohostinné, i Podzámecká a Květná zahrada. A Biskupská mincovna a to jsem jěště neuvedla všechny památky. To si můžete najít na internetu. Já vám toto město jen doporučuji k návštěvě a k prohlídce. Bydlím totiž v okrese Korměříž, tak vím, o čem mluvím, zdraví Marcela

 

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele samor2

JESKYŇÁŘI ZVOU HLOUBĚJI DO NITRA SNĚŽKY

JESKYŇÁŘI ZVOU HLOUBĚJI DO NITRA SNĚŽKY

 

Nejspíš už za dva roky se turisté podívají hlouběji do nitra Sněžky. Speleologové totiž rozšíří dosavadní prohlídku dolu Kovárna o další mezipatro. Plán jeskyňářů je součástí projektu Podzemí Krkonoš, který nyní získal podporu z evropského fondu přeshraniční spolupráce přes 20 milionů korun.

 

"Zkušební provoz bychom chtěli zahájit v roce 2011," řekl vedoucí České speleologické společnosti Albeřice Radko Tásler.

 

40 metrů pod zem

Zájemci absolvují tak trochu dobrodružnou, ale také náročnou prohlídku. Hlavně kvůli poměrně unikátnímu sestupu po žebřících do hloubky asi 40 metrů: "Lidé projdou největšími krkonošskými komorami, v nichž se dobývala ruda, a labyrintem prokličkují až na mezipatro. Po cestě uvidí vytesané nádrže, do nichž horníci zachytávali vodu a pak ji čerpali na povrch. Po žebřících se dostanou až na mezipatro - do chodeb vyražených v 50. letech minulého století, kde z té doby zůstala technika, jako třeba koleje, výhybka či točna."

 

Lidé v podzemí stráví 3 až 4 hodiny. Před koupí vstupenky si sestup budou moci vyzkoušet na trenažéru.

 

Ve velkém důlním komplexu Kovárna jsou však vedle průzkumných děl z 50. let minulého století i historická důlní díla.

 

"Všechno propojené mělo délku 7 kilometrů. Z té historické a nejzajímavější části máme zpřístupněných asi 250 metrů. Lidé tak uvidí historii hornictví od 16. až po 20. století, obě trasy však na sobě nebudou závislé," říká Tásler.

 

Unikátní muzeum

Projekt Podzemí Krkonoš, do kterého se zapojila Česká speleologická společnost Albeřice, obec Černý Důl a polská města s hornickou tradicí Karpacz a Kowary, ale turistům přinese více zajímavostí.

 

"V Černém Dole vznikne muzeum s ukázkami exponátů z hornictví, krkonošských jeskyní, budou tam exponáty, na které si lidé budou moci sáhnout, a přehledná mapa zajímavých krkonošských lokalit. V jedné místnosti se budou konat tematické výstavy," vysvětlil Tásler, podle něhož se část muzea otevře už ke konci letošního roku. "Za radnicí bude také venkovní expozice s ukázkami důlní techniky a hlavně historickou stoupou, zařízením na zpracování rudy, které se používalo od středověku. Přizpůsobíme ho období 16., 17. století, kdy se v Černém Dole těžilo zlato," dodal. Venkovní expozici návštěvníci spatří už příští rok.

 

Karpacz vytvoří v rámci projektu hornickou stezku se sedátky z krkonošských hornin, Kowary zase chystají seminář o hornictví.

Společným výstupem projektu bude jakýsi turistický návod, která místa spojená s hornictvím v Krkonoších navštívit.

 

Z evropského fondu nyní získalo podporu 17 projektů z regionu, kam z více než půl miliardy korun poputuje přes 300 milionů korun.

Zbytek peněz připadne partnerům z Polska.

 

 

Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz

Obrázek uživatele Irena

Tip na výlet

Chci vás pozvat na poutní místo královského horního města Příbrami. Jmenuje se Svatá Hora a leží na úpatí Brd.Byla postavena ve výšce asi 450 m nad mořem. Toto místo je krásné v zimě i v létě. Je odtud nádherný výhled na město Příbram i okolní brdské kopce. Je zajímavé nejen pro věřící.Chlubí se výstavnou bazilikou s kaplí, která je postavena na terase s balustrádou a s městem Příbram je spojena krytými Svatohorskými schody. Těmi se dostanete do nejstarší části Příbrami, kde najdete ulici Pražskou, Dlouhou a docela i Václavské náměstí.Určitě se vám tu bude líbit. Irena

Dnes je:
Středa 20. 09. 2023

Svátek má:
Oleg

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 2 hosté.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design