Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Nová babka.

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele bohca

Diskuze: Nová babka.

Diskuze založena: 22. Prosince 2011 - 11:29
Autor/ka diskuze: bohca

Dnes jsem vsoupila na vaše stránky a nemohu se zde orientovat. Potřebuji poradit. Nemohu ani si dát nějaký obrázek na profil.Zatím jsem asi zmatená abudu hledat kdo mi poradí.Nebo jste tak složití ,že můj mozek to již nebere. Děkuji bohca.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele zavo42

děkuji všem za názory a rady

 Jsem mile překvapená, že tolik vás se vyjádřilo k mým problémům.

Na nový rok se tu stavil navečer synáček a dorazil mě. Za všechno můžu já, já jsem zapoměla ,  co mi říkali a nebudu se znovu rozepisovat.

Nebyl to pěkný rozhovor, prostě za všechnu můžu já, že zapomínám. No situace je jiná, já mám bohužel vynikající paměť, pamatuji si doslova co se kdy řeklo atd. Ale syn to neuznává, pravdu má prostě on.

No další 2 dny jsem si připadala naprosto bez energie, jak vymačkaný citron, ale přežila jsem!!!

Vaše názory jsem přečetla pozorně a ještě se k nim jistě vrátím.  Udělala jsem si závěr , že prostě se s ním nehne a já nebudu prosit  o lásku, kde žádná není.

řekla jsem si, že se opravdu budu věnovat sama sobě a svým zájmům a budu se snažit zapomenout že vůbec existují a pokud nepřijde z jejich strany nabídka na usmíření, já to neudělám.

Budu se radovat, že syn přijde, protože s ním přijde moje potěšení a láska, Charlie . maltézáček  Kdybych mohla sama mít pejska, vůbec bych neváhala, ale nezvládla bych to. Sice mám novou kyčel, ale  mám  páteř zničenou a tak špatně chodím. Taky se podepisuje Bechtěrevova choroba, tak nemůžu chodit tolik jak bych chtěla.

Ale Charlieho mám moc ráda a on už to taky poznává a i když jej vidím málo, tak už si na mě začíná zvykat. A já z toho mám obrovskou radost.

Chtěla jsem vám nahrát obrázek, ale ještě tomu tady moc nerozumím, tak snad příště.Ještě jednou vám děkuji za názory a rady  Brzo zase přijdu!!! Moc vás všechny zdravím a díky!!!! Blanka

 

 

 

Obrázek uživatele Marta

Život po životě - R.A

Život po životě - R.A Moody - svého času a možná i dosud moje nejoblíbenější kniha. Moc pěkná. S tím jarem souhlasím.

Leden, únor, březen... a už na nás jukne. Dobrou noc. Jo a u nás v Šumperku už celé odpoledne prší.

Obrázek uživatele Maruš

Zdravím Mílu

Milá Mílo,žiji od narození na vesnici,kde nejsou takové možnosti kultůrního vyžití jako ve Městě a to ještě v tak velkém jako je Praha.Ale i na vesnici si můžeš najít spřízněnou duši,kamarádku,se kterou budete mít stejné zájmy.U nás například existuje klub turistů.Je to výborná parta lidí všech věkových kategorií.Pořádají různé výlety po okolí.Já sama kdybych nebyla naběhaná z obchodu,kde jsem zaměstnaná na 4 hodinový úvazek,bych se do klubu turistů přihlásila.Mají dobré trasy i na Silvestra a o různých svátcích a vždy to společně oslavují a to je něco jako balzám pro osamocené lidičky.Jinak v blízkém městě,které je od nás autobusem asi17 km.existuje klub důchodců.Viděla jsem letáček s plánem akcí na celý rok.Mají tam zajímavé akce,jako jsou různé přednášky ,i tombolu tam mívají,na svátky ochutnávání cukroví a jiné podobné zajímavé akce.I tanečky tam mají.Chodí za mnou do obchodu moje známá,která ovdověla a je na dně .Chodí si za mnou vždy postěžovat na svou samotu.Radila jsem jí totéž co Tobě.Byla na 3 dny s kamarádkou kterou  si našla v Praze na zájezdu.A dokonce mi říkala,že chodí i s těmi turisty.Ona je moc nábožensky založená,tak chodí často do kostela na modlení a dokonce i na zájezdy které církev pořádá.zkrátka neuzavírat se do sebe a chodit co nejvíce mezi lidi a povídat si.Ale ono se mi to dobře radí,když nemám takové problémy jako Ty a nikdy jsem je neměla.Ale jestli máš u Vás tyto možnosti,využij je a zapoj se do těch aktivit.Vím,ono To bolí,když Tě ti co Ti byli nejbližší a které miluješ sklamou,ale ukaž jim,že jsi soběstačná  a žij si svůj život,je jen jeden.Moc Ti přeji,aby ses mohla zase těšit ze života a ne jenom smutnit.

 

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Barča

pro míla

.Podle toho co píšeš, jde o domácí násilí. Ono nemusí být jen fyzické, mnohem horší je psychické - dlouhodobé. Teď už s věcmi nepohneš,rodina už je příliš zvyklá s tebou nakládat tak,jak popisuješ.Mám ten dojem,že se ti stýská po Praze.Ale co s tím ? Byt je pořád tvůj, to je dobře, ale jako by nebyl. Je mi tě v podstatě líto. Na razantní řešení bys asi stejně neměla odvahu. CHoď nejen do přírody, ale hodně mezi lidi, zapoj se mezi děvčata na webu,najdi si nějakou kamarádku,zapiš se třeba na U3v pokud můžeš,začni se věnovat koníčkům ke kterým tě to táhlo a neměla jsi na ně čas,nebo si sežeň nějakého psího,nebo jiného kamaráda,jen nepropadej depresi a nebreč nad rozlitým mlíkem.Budu ti držet palce.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Mílo

Ono se to dobře radí, ale špatně koná. Já sama jsem nic podobného neprožila, mám 6 vnuků, o které jsme se s manželem  dost starali, ale vždy jsme se setkali s vděčností mladých a zbytečně nás nezneužívali. Takže nemohu radit, aby jsi se odpoutala zcela od mladých, nevím, jak bych se zachovala já, v podobné situaci.Pochopila jsem z toho, co píšeš, že jsi s mladými bydlela a pokud ano, je dobře, že jsi se odstěhovala. Ať se rodina snáší sebelíp, nedělá to nikdy dobrotu, bydlet spolu pohromadě. Pokud o to stojí, pouze bych je občas navštěvovala, potěšila se s vnoučaty, ale pak jela domů, kde bych měla svůj klid a pohodu. A není dobře být sama. Kdyby u vás byl klub důchodců, tam by jsi se jistě odreagovala, snad našla i přátele. A co si pořídit pejska, nebo kočičku? Belinda má pejska Bertíka, to je její štěstíčko a kamarád do nepohody. A u nás se snad také rozveselíš, počkej, až začneme dělat blbiny. Teď, koncem roku to nějak nejde. Lidi nejsou moc veselí, ale zde veselo zase bude. Zkus si s námi psát ve verších, v každém je kus básníka. Jde to i tomu, který si myslel, že veršovat neumí. Veršíky mohou být i neumělé, stačí jen, když se to bude sem, tam rýmovat.

Do klubu důchodců nechodím, ale myslím si, že by tam mohl být, ne.-li ples, tak jistě nějaký taneční večírek. Poučí tě ostatní, kteří tam chodí. Zatím pa, pa, děvče naše a rozvesel se, bude líp!

                                                       

Sidi

Obrázek uživatele míla

Pro všechny

Já jse vždy zastávala,že láska je na celý život a moc jsem se zklamala.Nikdy jsem nebyla nevěrná a vážila si rodiny.Postupem času jsem si říkala proč se  nechám ponižovat,nemít dovolenou,urážky atd.Po nocích jsem bulela,aby mě nikdo neviděl.Prožila jsem si s prvním synem dost bolestného a o to víc pro mě znamenala má rodina.Myslela jsem,že se vše časem změní,ale byla jsem opravdu bláhová a měla nasazené růžové brýle.Zjistila jsem po letech,že jsem nemilovaná,bez pohlazení a citu a jen ku prospěhu druhému a druhých.Vím,že se to u všech trochu změní,ale pořád jsem doufala.Dnes jsem už po 2 letech i já jiná a nechci,abych byla jen otrok druhých či druhému a snažím se vzpamatovávat ač to není jednoduché. Syn je dobře vlečen se snachou a mým mužem a proto je to pro mě další ranka.Ale nikoho neodsuzuji a říkám si,že se to každému vrátí. Radovat se umím z maličkostí a myslím,že mi ještě nějakou dobu potrvá než si zvyknu žít životem sama.Malého vnuka jsem hlídala víkend co víked a dnes je i vnučka pro ně samozřejmostí,že to ohlídám.Roky jsem neznala slova prosím,mohla by jsi atd.Řela jsem si dost. Byl oheň na střeše,ale už to beru jinak než dřív.Jsem ráda,že jsem se svěřila a je mi o hodně líp,že se můžu vypovídat.Mějte se zatím hezky a děkuji za čas,který jste věnovali mému povídání.

Obrázek uživatele míla

Ahojky moje holky zlatý

Ahojky,pořád sněží a sněží.Jinak jsem se začetla do knížky život po životě.Lenoším  díky chřipce a jen si říkám už aby bylo jaro a bude to veselejší.

Obrázek uživatele Maruš

pro Martu

Klikni si na to mé vložené video dole na nápis youtube( nejdříve si ho rozklikni/,objeví se ti to na youtubku.ta nahrávka.Pusť si ji a klikni levou myší na sdílet.Objeví se ti krátký kód.na ten neklikej a klikni levou myší na vložit.pravou klikni do zmodralého kódu ,začíná  i frame width  Do toho kódu pravou klikni kopírovat a levou potvrď. Najeď na ss klikni na zdroj a vložit.  zkoušej dál.Tak jsem vkládala od Karla Svobody ŽÍt.Mě to radila Poletuška,kdysi dávno.A později Sidi.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Marta

babčíhančí

Babčíhančí, krásně jsi to shrnula. Máš pravdu, ale zároveň i chápu, že právě teď podobnou věc prožívat a právě teď ji pociťovat, je stejně každá rada drahá. Stejně ale se musí člověk usebrat a nad situací zvítězit. Odpouštět semá, zapomenout nikoliv. Tak je i člověk lépe připraven na další podobné situace.

Babčíhančí a jak, že nám někdo zacpává web. To ho zacpává tak maximálně smilan kverulováním. Tohleto byl můj pokus-omyl. Už to nikdy neudělám. ám si nějaké pokání za tu nezvedenost. Ještě ale nevím jaké.

 To by bylo dobrý, kdyby to šlo takhle, že?

Obrázek uživatele babčahanča

Ahojky,Marto

Myslela jsem , že to je chyba. Někdo nám zacpává stránky.Nemyslela jsem tebe Ale cizí jazyky..Učený z nebe nespadl. Poslala jsem ti soukromou, ale napíšu to tady.YouTube- Rozklepnuté video - Sdílet - nic   Vložit - okopírovat a vložit do Webu Zkoušej to dál....

babčahanča

Obrázek uživatele Marta

<iframe width="420"

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Lr2OInAHhHQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tak mi prosím děvčata promiňte můj pokus-omyl. Videa vám budu posílat takto. Jste holky šikovné, že se umíte zadat už přímo video a ne jenom kód. Holt jsem PC samouk-nemehlo.

Obrázek uživatele Marta

<object style="height:

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/lssP7ye6Ycg?version=3&feature=player_detailpage"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/lssP7ye6Ycg?version=3&feature=player_detailpage" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>

Tak se  mi to podařilo ještě trošku hůř než před tím. Tak nevím. Neumím kopírovat.

Obrázek uživatele babčahanča

Ahojky děvčata/ i chlapci/

Mám rodinu pospolitou, všechno jste už řekly a já svůj názor přímo na soukromou zprávu. Nepřinutíme nikoho, aby nás miloval, ale nikdo nedonutí nás, abychom milovat přestaly. Svým chováním ovlivníme postoj našeho  okolí , ale penězi si přátelství nekoupíme. Je pravda ,že se musíme naučit vkládat se do klidu a vyrovnávat se samy se sebou, jak nám to jde. Společnost, procházky, mantry  a další pomůcky..

.A taky radím zavo42 to synovi a vnoučatům odpustit. Nedozráli ještě.Přijdou na to.Jednou.

Měla bych být šťastná, ale neužívám si, zas na mě něco leze.Není se čemu divit. Jsem obklopena bacily.Teprve vidím ten rozdíl generací- veselí a spokojení i s plným nosem a buzeni se snů kašlem. Já mám břicho plné kamení / obavy, aby to děda nechytil/ -ale jsou to vzácné chvilky i tak. Už chápu, že lidé žili plným životem i během válek.Vždycky jsem přemýšlela o tom, jak husitské ženy mohly menstruovat za vozovou hradbou.

babčahanča

Obrázek uživatele Marta

Pro Akčibab

Akčibabičko, Daničko-Dagmařičko tahle Tvoje rada je pro zavo42. Já jsem taky jenom odpověděla. Ale to nevadí jsi zlatíčko, že jsi se zapojila. Jste všechny zlatíčka, že jste tu naši novou holku podpořily svými odpovědmi. Já jí to hned říkala, že je na správné adrese.

Taky máte holky pocit, že vždycky k vám přijde nějakou cestou a nějak odpověď na to, co právě potřebujete? Že vždycky potkáte ty správné lidi? Že prostě vždycky a na všechno a ve správný čas se najde správná odpověď?

Ke mně přišla např. v jednu určitou chvíli mantra. Mantra je slabika, slovo nebo věta, kterou si máme říkat při meditaci - to je takovéto zastavení se. Přináší určité zesílení myšlenky, kterou vyslovujeme, zklidňuje a podporuje. Jak se říká:

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Co zní v mantře, to je, je to zde a děje se to. 

Slovo mantry nehovoří, ale přímo činí.

Mantra nás léčí zevnitř. Naši duši, naši mysl a následně, nebo potažmo i potom tělo. 

Ke mně ve správný čas přišla tato mantra:

Jsem zdravá, šťastná a klidná.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Tuto mantru jsem naučila říkat všechny svoje jogíny a všechny ty, kdo ke mně chodí také  do čínského cvičení. A máte vidět, jak se jim opakování této věty-mantry líbí, a jak si sami připomínají, že bychom ji měli říkat.

Pokuste si tuto větu opakovat několikrát za sebou nahlas a pokud nejste sami, tak třeba v duchu, ale patřičně důrazně. Samy (předpokládám, že nyní píši pro ženy zde) poznáte jak je to fajn a jak to zklidňuje. ZAVO42 pokus se také o mantru. Říkej si třeba jinou -  svoji. Např.: - Tato situace mi neubírá moji energii. Moje energie zůstává se mnou, nikam ji nepouštím. -  To je zase taková posilovací mantra. A věř, že dosti účinná.

 

Obrázek uživatele Marta

Pro Maruš

Děkuji Maruš, děkuji moc. Dnes si radu opíšu, abych ji neztratila a někdy vyzkouším.M.

Obrázek uživatele Akčibab

Pro Martu

Marti, já jsem akčibab, jsem už 11 let vdůchodu, bydlím ve městě, mám manžela, dvě děti, dva vnuky a mamku 93 let.Já ti na rozdíl od děvčat radit nebudu, stejně si to musíš přebrat sama v sobě, ale jediné, co podle mne zabírá, je najít si nějakou činnost a úplně se jí věnovat. Prožila jsem toho v životě už opravdu hodně a vždy mne toto zachránilo. Jeden čas jsem se úplně ponořila do šití, naučila jsem se to tak, že jsem si na sebe i na dceru všechno šila.V současné době je to ale počítač, kterému věnuji hodně času, ale ne že bych drbala někde na chatu, to jen někdy, ale snažím se toho co nejvíc naučit, už jsme zcela zvládla program Malování, teď Word a Power Point, to ale ještě není dokonalé, píšu si vlastní deník, zdobím ho svými namalovanými obrázky, píšu do různých rubrik seniorů  atd.atd. Zkrátka, nesmutím, ale konám A také chodím do klubu důchodců, navštěvuji tam různé kurzy a je to moc fajn. Pokud tuto možnost máš, využij ji.S mladými vycházím dobře, ale nic nepřeháním, když přijdou, jsem ráda, když potřebují pomoc a je to v mých silách pomohu,jinak je ale nechávám žít a oni respektují mne a tak by to asi mělo být. Zdraví Dana Dagmara

Trpělivost přináší růže

Obrázek uživatele Maruš

pro Martu

Marti,když chceš poslat video tak si najdeš požadovanou písničku,pustíš si ji a klikneš na sdílet.objeví se ti tam malý kód.Toho si nevšímej,klikni na vložit,objeví se ti další kód  obšírnější,ten si zkopíruj a pošli.Zkus to.Doufám,že jsem Ti to správně napsala.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Maruš

pro zavo42

Moc hezky Ti to Marta i Míla i Belinda napsaly.Já jsem toto nikdy nepoznala.Ale jsem moc rozdávačná.Dala bych svým dětem poslední a manžel ne že by byl lakomý,to ne,ale vždycky mi říká.Mysli holka sama na sebe.Až nebudeš moci,tak Ti nikdo nepomůže.Děti už mají každý své rodiny a své starosti a my už jsme až na té třetí koleji.Tvoje snacha je neomalená a sobecká.a syn asi se jí neumí postavit,když chce mít doma klid.Tak si najdi kamarádku ve Tvém věku,aby měla stejné zájmy jako máš Ty,popovídejte si u kafíčka a navštěvuj naše webové stránky,tady se také rozptýlíš.Dopřej si sama co se Ti líbí,udělej si radost sama sobě a žij si svým životem.Na nikoho se neohlížej.Život máme jenom jeden a přece nebudeš pořád truchlit,to by si se utrápila.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Sidi

Zavo 42

Ráda bych tě také utěšila, ale Marta a Míla to za mě řekly, lépe bych to neuměla a ztotožňuji se s jejich názorem. Sama podobné špatné zkušenosti nemám, se svoji snachou, zeťem, i s dětmi vycházíme dobře Připoj se k nám, snad se trochu odreaguješ.

Mílo, tušila jsem, že jsi od nás neodešla, myslela jsem si, že jsi na návštěvě u dětí a vnuků. Snad se již cítíš lépe, ta chřipka teď všechny klátí. Doufám, že už je také lépe Akčibab?  Zdravím vás děvčata!

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

Tobě Zavo 42

Při čtení Tvých řádků se ve mně střídaly pocity, pocity smutku s pocity zlosti. Mohu li napsat svůj názor, já bych také, jako Marta, v žádném případě neusilovala o přízeň Tvých " blízkých". Při čtení výroku Tvé snachy o penězích za kreditní kartu jsem si v duchu řekla, že je to necharakterní a  sobecký fracek. /pravé slovo, které mne napadlo, nechci ani psát/.Dobře jsi udělala, že jsi se rozhodla neobdarovávat nadále v rámci Vánoc penězi drahá vnoučátka. Jsou to již skoro dospělí lidé, kteří si mohou udělat svůj názor a rozhodnout se podle svého svědomí. Určitě by Tě mohli navštívit i v jiný čas, kdyby ovšem chtěli. Je pravda, že Tvůj příběh znám jen z Tvého podání a zde je každá dobrá rada drahá. Je možné, že chybu jsi někde udělala i Ty. Mnohdy si to člověk ani neuvědomí a je dobře, když mu někdo nestranný poradí, jak z toho ven. V tomto případě, jak to vidím, nezbývá Ti nic jiného, nežli se vyrovnat s tím vším, stát se pro rodinu cizím člověkem. Samota má také své výhody, člověk je svým pánem, nikdo mu neorganizuje čas, dělá, jen to co musí a co jej baví. Já jsem také již několik let o Vánocích sama, jen se svým pejskem. Pravda je, že mám skvělého syna, snachu, se kterou jsme si velmi blízké a malého vnuka Honzíka. Všichni spolu velmi dobře vycházíme, ale nepřeháníme to s návštěvami. Svátky a narozeniny neslavíme vůbec, jen si popřejem. Štědrý den jsem u nich slavila jen jednou a už bych to nechtěla. Mám ráda svůj klid, umím se těšit z maličkostí.....  z rozsvíceného stromečku, procházky před večeří s pejskem v zachumlaném lese, z krásných melodií a pohádek. Nevyměnila bych to za nic. No a co se týká dědických nároků Tvého syna, s tím se také smiř. Nedělej žádné ukvapené rozhodnutí.

Kdyby jsi byla mladší, stálo by třeba za úvahu byt prodat, přestěhovat se do nějakého menšího podnájmu a peněz si užívat. Ovšem při dnešních cenách za pronájem, by Ti asi moc korunek na přilepšení nezbylo. Jen bys měla jistotu, že po Tobě nikdo nedostane vůbec nic. Promiň, že to tak motám, ale píši, jak to cítím, lépe to nesvedu. Zapoj se aktivně mezi nás a určitě Ti to ve Tvé samotě pomůže. Když nepomůžem, nezarmoutíme, tomu věř. Belinda

Obrázek uživatele Maruš

 

 

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele míla

Pro zavo42

Přeji krásný večer!Hezký dopis co jsem četla,ale nezoufej nad hloupostí, která nezná mezí.Tady člověk vidí neomalenost a o to horšíí ve vlastní rodině.Zamysli se zda jsou hodny Tvé dobroty od tebe a sama vidíš o co jim jde.Mám dost podobný příběh,ale psát o tom to by bylo víc jak na knihu.Pokud budeš chtít napiš mi tvůj meil do soukromé zprávy a můžeme si psát. Buď statečná a nedej se v ničem obalamutit.Lidské hodnoty sama vidíš jaké máš v rodině a proto se tím netrap.Jinak já jsem tady pár týdnů mám 2 děti a 2 vnoučata.Jsem vdaná a v důchodu.Poznala jsem tady lidičky,které mají rády srandu a jak se říká smích léčí.Přeji pevné nervy a moc zdravím.

Obrázek uživatele Marta

Pro zavo42

Co na to říci. Je smutné to Tvoje vyprávění. Myslím si ale, že každému z nás někdy děti připravily krušné chvilky. Stejným způsobem opustily děti mého manžela. Tedy jeho děti. A mně se přihodila také taková pro mně nepříjemná záležitost s mojí dcerou. Celá dlouhá léta jsme spolu vycházely spíš jako kamarádky než jako máma s dcerou. Po zásahu jedné příbuzné do našeho vztahu byl zřejmě mojí milovanou dcerou, náš vztah přehodnocen. Podle toho se teď také nyní chová. Nesvěřuje se mi s ničím (konstatovala, že ji nerespektuji jako dospělou osobu), a nejraději se neozývá vůbec. Když se jí zeptám , nebo navrhnu něco, co jí nesedí, tak můj dotaz, nebo návrh ignoruje. Když jede do Čech, tak za mnou a mým manželem na Moravu, je to na dojetí daleko. A to přesto, že zde má i otce a bratra s rodinou. Je mi to líto, ale prosit nebudu. Vím, že se jednou nepohodla s mým manželem, ale nepokládám za správné ho proto ignorovat. Každý je zde na tomto světě sám za sebe. Každý se musí sám potom vyrovnávat s chybami, které ve svém životě udělal. Myslím si, že nejhorší co bys mohla udělat je prosit o přízeň u svého syna a snachy. Je to zřejmě velmi neomalená osoba, když se jí zdál pouhý kupon na telefon tolik drahý, že to musela sdělit takovým způsobem. To bych jí tedy nezapomenula. Rozhodla ses dobře nedávat sama a tak jednostranně "to dohromady" jak říkáš. Máš jediného syna? Možná i na to trošku hřeší on i jeho rodina. Já osobně bych úplně otočila. Začala bych je ignorovat, chodila bych třeba do klubu důchodců, nebo jinam mezi lidi. Prostě bych se neuzavřela doma a neplakala. Myslím si, že máš stejně odplakáno. Promiň tykání. Na webu si všichni tykáme. Piš sem. Jsou tady hrozně hodné ženské. Někdy tady neuvěřitelně blbneme a i takové blbnutí ti zabere čas a potěší. Navíc jsme tu ženské taky se taky se svými bolístkami. Jsem tady necelý rok, moc pěkně mě tu děvčata přijala a všimla jsem si za tu dobu, že si navzájem dobrým slovem i pomáhají. Třeba tady najdeš dobrou kamarádku a to přece stojí za to. 

Myslím, že se všechno nějak vyřeší. Jak zpívá Jiří Korn v jedné písni : ...jednou je hůř, jednou je líp, život tě nejednou povznes i skříp. Jednou jsi nic, jednou jsi král, zbývá jen jediné, táhnout to dál...

A tak to je. Kdybych to uměla jako děvčata tady, tak Ti sem tu písničku dám. Pokusím se a kdyby se nezdařilo najdi si ji a s panem Kornem si jí zazpívej. Je krásná a pravdivá. Neboj bude líp.

http://www.youtube.com/watch?v=JYgapQG9rQM&feature=player_embedded#!

Možná se to podařilo. Já Ti zatím ze srdce přeji, ať to líp je brzy. A vydrž!!!

Zdraví Tě Marta

  

Obrázek uživatele zavo42

nějak se tu nemůžu zařadit, tak se aspoň představím.

Jsem 10. rok vdova už mi táhne 70desátka a jsem od roku 1988 v invalidním důchodu, teď už je to vlastně starobní.

Mám syna, ženatý, 2 děti 19   kluk a 17 .slečna

Na vašich stránkách mě zaujal příspěvek trochu starší, který se nazýval Po prvé.

Ráda bych k tomu napsala, že já už mám takové vánoce po 9. a ne a ne si zvyknout. Každý rok peču cukroví, zdobím byt a pořád čekám, že se to obrátí ,ale marně.

Když mi před 9 lety zemřel manžel, nabídl mi syn, abych u nich byla na štědrý den. Přijala jsem, ale byla jsem ráda, že mě syn kolem 1/2 9 večer odvezl domů. Připadala jsem si jako nechtěná příbuzná a přesto že jsem dala do obálky každému 1.000 Kč, nesla jsem si domů balíček s mýdlem a gelem na mytí.

Příští rok jsem dostala otázku . jestli chceš? můžeš u nás být., jestli chceš? Nešla jsem ,raději jsem byla sama. Děti za mnou přišly po štědrém dnu. Dostaly peníze , protože o dárky zájem nebyl a já dostala kupon do mobilu, podle mého přání (podotýkám, že dobíjím vždy 200 Kč a ceny kuponů jsem n eznala) Seděli jsme u stolu u kafíčka a cukroví a prosila syna, aby mi ten kupon dobil, že to neznám. A pak se to stalo. Syn polohlasně opakoval jednotlivá čísla a když došel k částce, která byla 500 Kč, snacha vyletěla a přede mnou křikla - jakých 500 jenom 300 Kč!!!

Bylo mi hrozně, ale nic jsem neřekla . Při jejich odchodu jsem se s nima dohodla, že jako dospělí si nemusíme dávat nic a budeme dávat jen dětem.

Příští rok se už nikdo neptal, kde chci být a dárky. obálku s penězi si děti vyzvedly po štědrém dnu při malé návštěvě s rodiči a proběhlo to v klidu.

Ovšem peněz už jsem tolik neměla jako když žil manžel, tak se obálky pro děti zmenšovaly.

Potom přišla událost, která mi obrátila život naruby.

Vzala jsem si  půjčku a pořídila si nový PC a starý, jsem dala dětem, aby si na něm hrály hry, protože měly doma jen jeden.

Ovšem snacha PC dětem nedala a odvezla jej svému bratrovi. Skoro rok trvalo, než jsem toto zjistila a dětem o tom řekla. Pochopitelně ´z toho byla ostudal Syn odvezl PC mě pře dveře a odmítal se o čemkoli bavit.Od té doby se mnou

snacha nekomunikuje, syn za mnou chodí jednou, dvakrát do měsíce na chvilku na návštěvu a děti si chodily pouze 23. 12. pro obálku, a donesly nějaký maličký dárek. Jinak mě neznaly, narozeniny, svátky, nic. Komunikace přes PC žádná. Návštěvy po celý rok taky ne.

Tak jsem před dvěma lety vzkázala po synovi, že pokud mě děti  neznají celý rok, jen 23.12. že nemusí chodit vůbec.

Snaha, abychom se sešli a všechni  si  to vyjasnili, syn odbývá , že to nemám řešit, že se to vyřeší.

Příští rok budu mít 70 a děti už jsou dospělé, jak jsem psala výše. Jiné příbuzné nemám a moc mě to trápí. Myslela jsem si, že je pozvu na nějaký dobrý oběd do restaurace a dáme to dohromady, ale když mi syn řekl, že si to snacha a děti musí rozmyslet, tak jsem se rozhodla NE!

Nejde přece po tolika letech vynucovat nějakou náklonnost od vnoučat, která mě od dětství vlastně neznají. Nehledě na to, že se podle syna s nimi těžko komunikuje, jak by taková schůzka asi vypadala???

Já vím, je toho moc, co tu píšu, ale už jsem zoufalá. Ráda bych to řešila a nevím jak????

Loni jsem měla před vánoci operaci kyčle a nebýt sousedek a cizích lidí , nevím jak bych to zvládla..

Omlouvám se za ten román, ale možná mi dokážete poradit, jak se mám zachovat .

Obávám se, že už jsou všechny rodinné svazky tak přetrhané, že to nepůjde slepit.

A poslední věc! Mám vlastní byt a po mé smrti by jej zdědil syn - a vlastně jeho rodina. A já si m yslím,  z celého jeho chování, že za mnou chodí jen proto, aby se nějaký kontakt udržoval. Protože jinak nějaká pomoc ze strany jeho nebo vnoučat není a nikdy nebude.

Co vy na to? a neberte si servítky, napište mi prosím co si o tom myslíte????

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek uživatele Marta

Re Sidi

Tak to je škoda, že se tady jenom registrují, protože tady je fakt dobře. Tak, jak kdysi napsala Melody mě, když mě tu vítala, není zde faleš, závist atp. Nic se tady "neřeší" a přitom když je někomu ouvej, tak ho dokážete podržet a povzbudit. Jste tu samé hodné holky a kluci. Jaroslav se tu taky čerstvě zaregistroval. Na 60 je taky jeden Jaroslav a s tím je velikánská legrace. Bylo by fajn, kdyby to byl on. I když vítáme jakéhokoliv Jaroslava. Že jo.

Sidi zjistila jsem , že jsi z Vysočiny. Mám radost. Jsem původem z Jihlavy, od 67 bydlím na Severní Moravě v Šumperku. Ani nevím, jestli jsem si tady už zvykla. Okolí Telče je moc hezké. Švagr měl v Telči penzion, tak jsme tam párkrát taky byli.

Já mám v Jihlavě ještě rodinu a přátele. Když se zadaří, tak tam občas zajedeme. Kdysi jsem si moc přála se do Jihlavy vrátit. Teď se mi zdá Jihlava na můj vkus příliš rušná a zmatečná. Šumperk je město pro život takové akorát.

Na poslední Tvoji větu říkám JO máš pravdu.

A přidávám sluníčko, protože teď ho máme trošku méně. Tak jak říkal kdysi pan Rosnička v TV - Slunce v duši -

  

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Martičko, mám obavy, že tato nová babka se zde pouze zaregistrovala, ale rozhodla se na šedesátce zůstat. My se vždy s tím vítáním mopc unáhlujeme. Vždyť si ani dodneška nepřečetla návody na vkládání obrázků, které jsem jí poslala v soukromé poště. Totéž si myslím i o Kopretince. Na šedesátce mohou zůstat, ale když se zaragistrují a představí se u nás, mohly by se čas od času také zde ozvat, ne? Divím se, že se zaregistrují, aniž by si přečetly, kam a jak to tam chodí. Nevadí, my si zde vystačíme.

Sidi

Obrázek uživatele Marta

Re BOHČA + přípitek všem zde!!!

Bohčo, vítám Tě. Znám Tě? Jsi z Ji a byla jsi na šedesátce (ta je poněkud vážnější)? Pokud ano, tak je to dobré. Tady se Ti bude líííbit... Jsou tu holky veselé a moc fajn. I kluk je tady veselý.

To je na přivítání a zároveň jako přípitek všem na Ss - NA ZDRAVÍ v roce 2012. Ať je nám všem po celý příští rok šťasně a vesele, zdravě, no prostě pohodově.

 

Obrázek uživatele Sidi

Bohče

Ahoj, nová babko, vítáme Tě u nás. Tak jako Ty jsi zmatená, jsme zde byli zmateni všichni. Neboj se, časem se zorientuješ. Je zde spousta rubrik, do kterých můžeš psát, ale dost jich je nefunkčních, redakce nám je ještě nezrušila a to mate nové dušičky, co k nám přijdou. Myslím však, že v této předvánoční době se moc rad nedočkáš, ač jsou jinak všichni ochotni je poskytnout. Spíše až se uklidní vánoční ruch. Pošlu To překopírovaný návod na vkládání obrázků, jistě to zmákneš. Zatím se rozkoukej a vše si oťukej. Jsme veselá parta, která si rozumí, máš-li smysl pro humor, jsi zde doma

. Já jsem babča Sidi, mám 6 vnoučat, 2 děti, vdaná, z Ústí n/L, rodačka z Vysočiny, Mrákotín u Telče. Zatím pa, pa, brzy se ozveme. Jak Tě máme titulovat, Bohca, nebo Bohča?

pro Bohču

 

Sidi

Dnes je:
Úterý 19. 09. 2023

Svátek má:
Zita

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design