Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

každodenní malá přáníčka pro všechny

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele samor2

Diskuze: každodenní malá přáníčka pro všechny

Diskuze založena: 26. Března 2009 - 8:54
Autor/ka diskuze: samor2

Tak něco pro každodenní malá přáníčka pro všechny

 

samor2

Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Barča

NAROZKY Jitka BEDANOVÁ

 Přeji vše nejlepší - hodně zdraví, zdraví a zdraví, protože být zdravá v našem věku /aspoň tak, jak, jsme /, je i velké štěstí.

Užij si tedy v pohodě své narozeniny.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Barča

narozky

Ahoj lidi.Jsem ráda, že web ožil vašimi přáničky.Jako poslední se přidám zase já. Přeji Zdeničce to nejlepší,hodně,hlavně zdraví.

       

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Barča

narozky

Jsem ráda, že se na webu zase něco nového objevilo.Vrátil se nám i Bobo -- povídáni o labutích bylo moc pěkné.Ostatnímu jsem trochu nerozuměla, protože to bylo, jako, že se účastníci mezi sebou někde potkali a tady si to přišli dopovídat.

Omlouvám se a přeji opožděně Poletušce k narozeninám.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Poletušce

Naše milá Poletuško, přeji Ti k narozeninám zdraví, radosti z vnoučátek, potěšení z Tvoji balkonové minizahrádky a příliv nových, příjemných dojmů, kamarádství a radostí. Všechno nejlepší! IMG24.EU

Sidi

Obrázek uživatele Barča

Blogy

Tentokrát  jsme si dovolili mimo Smilana do blogů napsat příspěvek já i redakce.Všechny zdravím a přeji hezký víkend.

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Barča

Hance

Jako klasika - připojuji se ke gratulaci mezi posledními.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Marta

Blahopřání Hance

 Hani, také já Ti přeji k narozeninám všechno nejlepší. Hodně zdraví a štěstí.

 

Obrázek uživatele Sidi

Hanče

Haničko, srdíčko, přijmi mé přáníčko!

Buď zdravá, jak tur, nenaraz na múr.
Buď chytrá jak liška, rychlá, jako myška.
Štíhlá stále jako laň, náporů mužů se braň.
Silná, jako medvědice, nikdo na tě nemá více.
buď také jak králice, věčná Ss stálice.
Povídá mi křeček, máš být mistr péček.
Lehni si na divan, notuj jako skřivan.
končím svoje bláboly,
kyčel s nohou mě bolí.

Hezké narozeniny, Haničko!

SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele Marta

Díky Barči

Jo, jo Barči dělám to tak. Dokonce to musím provést tím způsobem, že si nejdříve pošlu tu prázdnou tabulku (tak, že vyplním CAPICHA) a potom zadám upravit. Jenomže dnes to bylo milionkrát a furt dokola. Asi se mám naučit trpělivosti. Ale s tí Explorerem máš asi pravdu. Akorát mám smůlu v tom, že já ho nemůžu používat, protože mám nový notebook a tam mi spolu s Explorerem natáhli prohlížeč a lištu v angličtině, který nejde odstranit. Hledala jsem na Googlu a dověděla jsem se, že to je nějaký dost hustý virus, kterého se nejde zbavit. Tak jsem si tam natáhla jako domovskou stránku seznam, ale všechno dělám v google chromu, protože jsem na něj docela zvyklá. Ten jsem si taky stáhla sama. Zatím pořád řeším nějaké problémy s tím novým noťasem. Navíc mám systém windows 8,1 a ten např. nepřehrává ani DVD. Musela bych si koupit další drahý program. Stáhla jsem si jakýsi přehrávač jeden jediný pro tento systém zdarma a zdá se, že by si s tím mohl poradit i když je původně určený pro windows 8. Movie maker na tvoření videí mám taky jiný, který není tak fajn jako jsem měla ve starém PC. No prostě jsem trošku otrávená. Ale "učit se, učit se, učit se" je taky asi celkem dobré, tak se učím a učím a učím zacházet s tímhle mým pitomečkem. Snad se teď neurazí, že ho pomlouvám a poběží alespoň tak, jako doposud.

 

Obrázek uživatele Barča

pro Marta

Zkus nejít na nový komentář. Ťukni na odpovědět a napiš příspěvek do tabulky,která ti vyskočí..Já na psaní do Ss musím používat prohlížeč Explorel na jiný mi kurzor nepíše.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Marta

Upozornění

Děvčata, zdravím vás. Chtěla jsem vložit krásné pozvání na slet, ale ať zkouším cokoliv, tak to nejde.  Abych vůbec mohla sem psát, tak musím poslat prázdný komentář a ťuknout upravit a teprve potom sem lze něco dopsat. Je to trochu otrava.
Tak se mějte fajn v tom leztošním chladném jaru. V Jeseníkách se ještě lyžuje. Ale to není nic až tak zvláštního.

 

Dalšími fígly se zadařilo. Tak nezapomeňte dámy na STK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrázek uživatele Barča

pro kámošky

Do každodeních přáníček přeju přáníčko a zároveń pozvánku

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Marta

Přání

 

 

Přejeme vám všem z naší zahrádky krásné jarní dny. Marta a Niko.

Obrázek uživatele Poletucha

Krásné

 

Upload-Pics

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Tak vám vše vyšlo ........

Dopadlo to dobře,Poděbrady jsou na srdíčko jako dělané,uzdraví každého.Kdybych neměl tu  oslavu 50 leté své vlastní svatby,tak bych taky do Poděbrad jel.Byl bych jako překvapení ...... bohužel,až někdy jindy.Překvapení Evy z Maruškou muselo být ohromné,tak dlouho se znát  po netu a až v dubnu letos se poznat ........ blahopřeji !

Pro Barušku jsem zkusil chytat jablíčka ....... nóóó, na poprvé to bylo jen 29 kousků,po druhé 38 kousků a tak si myslím,že dobrý.Co se týká receptů ........ dobrou chuť přeji všem ,co to zkusí  uvařit a také následně sníst a bez potíží přežít.

Počasi je na fígu ........................ ani na draka to není.

Pár krajových receptů:

Krkonošský brdlajs

1 kg vařených brambor,3 vejce,asi 400g hrubé mouky,100g sádla,250 g uzeného masa nebo uzeniny,sůl.

Z nastrouhaných brambor,mouky,vajec,tuku a soli vypracujeme vláčné nelepivé těsto.Vyválíme placku a vykrajíme kolečka o průměru asi 6 centimetrů.Do středu  položíme drobně nakrájené maso a kolečka zabalíme jako buchty.Mažeme je rozpuštěným sádlem a skládáme do vymaštěného pekáče.Necháme je odpočinout a upečeme v troubě.

Kaplické bramborové placky

1 kg brambor,100g hladké mouky,sůl,sádlo,olej na opékání

Den předem vařené brambory oloupeme,umeleme,spojíme s moukou a solí.Vypracujeme hladké těsto,vytvoříme váleček,který krájíme na dílky a rozválíme na 8 mm silné placičky.Opékáme na malém množství tuku po obou stranách.Na polovinu placky naneseme masovou,tvarohovou nebo jablečnou náplň,placku přehneme,stiskneme okraje a pečeme ji na plechu v troubě

                                       Tak  dobrou chuť.......... Bobo

Obrázek uživatele Maruš

zdravím všechny

Včera jsem se vrátila ze setkání účastníků i60 v Poděbradech.Bylo to moc príma.I počasí přálo.V sobotu mě tam navštívil syn s manželkou a tchýní.Poděbrady jsou moc hezké.Navštívili jsme i solnou jeskyni.Viděla jsem to poprvé a bylajsem nadšená.Necelou hodinu jsme leželi na lehátkách při intimním osvětlení a relaxační hudbě.i jído a ubytování bylo skvělé.A dobrá parta.Největší překvapení pro mne bylo stkání s Evičkou.Byla tam krátce se svou kamardkou v přestrojení za čertíky.Jsem moc ráda,že jsem ji poznala osobně.Ve středu nás čeká zase nepříjemná událost.Zeťovi zemřel otec,tak jdeme na pohřeb.na zahrádce práce nad hlavu.místo té zimy,mělo raděj popršet.Je dost sucho.Tak posílám všem pozdrav a ve zdraví ať tu zimu přežijeme.Pro náš organismus nic dobrého.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Barča

pro kamarády a ky

Nádherné zábavné odpoledne.Navozuje bezva náladu. Venku nádherně, akorát na procházku s pejskami.Na víkend se to má zkazit. Tak se nám bude ten návod na hry hodit. Dám jednu adresu na cvičení postřehu. Jinak mám docela obavy,že tady zůstanu zase celé léto sama.Už teď ,když se venku oteplilo web opět osiřel.Dívala jsem se na ty Bobovy recepty rosti by mi určitě chutnaly.

http://www.ferryhalim.com/orisinal/g2/applegame.htm -   Padá postupně 100 jablek. Chytneš-li vice,než 30, jsi jestě mladý(á) Tak zdar a sílu.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Hezkou sobotěnku.

Hezkou sobotu přeji vám všem, co sem ještě zabrousíte. Ráno jsem seděla za domem na té lavičce, pod korunou lípy a kochala se přírodou a pak jsme s Rebí odkráčely domů.

Upload-PicsUpload-Pics Upload-Pics

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro kámošky a kámoše...

Tak zase je trochu veseleji na tom webu i když mě mrzí, že se sem příliš seniorů nehrne. Souhlasím se Sidi,příspěvek Boba též není můj šálek čaje a ta fotka,je jako fotka bezdomovce, kterého po zážitku popisejicího v příběhu - vyhodila manželka z  domu. Babčahanča  by se měla více šetřit. V těchto letech nám už hrozí různé osteoprozy,artrozy apod.No prostě, není o co stát. Ten bazen je primovní.Já chodím každý týden do lázní Bohdaneč jednou s příplatkem od města, podruhé za plné vstupné. Říkali mi ženský, že VZP proplácí 500.- Kč seniorům, tak to by bylo fajn. Pro Poletušku je dobré , že ji rodina docela zaměstnává, aspoň ji není  tolik smutno. Co se týče těch nachlazení, asi bude něco v luftě,můj mužskej kašle,jako hrom.No můžou zlobit i pyly.  Všechny zdravím.Co dělají zahrádky ? Už to máte osázené?. Já se tento týden budu snažit pomoct ozdravit kytky, které máme doma.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Děvčata, nestrašte s anginami, horečkami, kašlem, z toho mám obavy s našimi 6 vnuky. To jsou ty prudké změny počasí!

Hanči, to je pohádka, v tom bazénu, to si rochníš! Ale, že máš těch činností opravdu hodně, nedivím se, že jako bezruká, se cítíš být bezruká.

Líbí se mi Poletušky vojenské hlášení! Také máš Pol plno činností, ale Tobě to jde k duhu, jen se zabavuj!  Tak se všichni i s vnoučaty brzy uzdravte.

 

To je Baruška, půjde s Tebou Hančí plavat!

 

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Nemocí je všude dost

 Náš Honzík má ošklivou angínu a já jsem s jednou rukou na nic.Nepomohu.Týden dcera, pak zeť a já až na opravdové doléčení....Milan se snaží, je ulítaný z venčení a nákupů.Dnes po týdnu na zahradě /pěšky/,bylo nádherně...Zase jsen byla štastná..Ale vždy se to vyrovná.Z hračky do plačky...

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Hlášení!

 Hezký večer.♥ Tak jsem tu včera měla Jonáška, dostal antibiotika na kašel, ve čtvrtek dostal antibiotika jeho táta a včera mi volal nejstraší synek, že leží s horečkou a ten si vzal dovolenou a doufá, že to přes víkend vyleží. Do toho malá Ivetka zvrací a má průjem. Já se toho kašle taky nemohu zbavit, tak si tu vařím průduškový čaj, včera si ještě koupila průduškový sirup a tak si tu dávám "do nosu". Příští týden mám nějak moc nabitý, hlídám Jondu, musím k nim, protože tam přijde elektrikář opravit pár věcí, odpoledne s Rebí na kontrolu. Bere antibiotika, má nějakou infekci na čumáčku. Ve středu my přijdou vyměnit plynoměr a v pátek mám zubaře. Ten už mě straší v hlavě teď!

Haničko, co to vyvádíš? Koukej se šetřit, ať se ruka brzy zase dá "původního stavu" ! Dnes tu sice slunko svítilo, ale zima byla jako v Rusku. Zítra jdu na oslavu Jonáškových 6. narozenin. Zase přijdu na jiné myšlenky. Také už nám přišlo pozvání k notáři a protože nemáme ani auto, ani chatu, jen plno vzpomínek, tak snad to půjde lehce, rychle a nebudu platit moc korun. Koukejte na sebe dávat pozor, užívejte jarních dnů a mějte se všichni moc príma!

Upload-Pics

 

Upload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-PicsUpload-Pics

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Haničko, |Haničko, co nám to děláš? Tak dlouho točíš vrtulkou, u zadku, až se utrhne!  Proč se trochu nešetříš? Já vím, že se cítíš  na 20, no, tak na 30,  práce zastaneš hodně, ale - pospíchej pomalu!  Teď se musíš šetřit povinně, jinak to nepůjde. 

Tak Ti přeji, ať Ti Tvá ručička brzy a dobře sroste a načerpej sílu.

Bobo, tento článek není můj šálek čaje, otřesný příběh.  Pa, lidičky! 

 

 

Bezdomovce jsem smazala!

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Není toho trochu moc ....... pani Hanči !!

Když se to čte,tak jak jde všechno rychle za sebou,tak člověk skoro nezná co je to být zdravý / nebo se aspoň cítit zdravě /.Přeji brzké uzdravení,........... Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

ahoj

 No Poletuško a co Rébinka? Já mám zlomenou ruku, tak mám volněji a binec kolem sebe,Milan se snaží, ale nevidí to.Vrtule se nekoná, ale odpočinutá nejsem.Nejsem zvyklá na prášky...Když nic nedělám, nemám zážitky....

Takovou jsem měla péči s diabetikama,cukr 3.9 a pak si na kole namlátím

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Trocha povídání ........../ neni to jen slušný /......

Nejlepší příběhy píše sám život,

Banální přiběhy,které se odehrávají v ponurejch šedivejch domech v ponurejch šedivejch městech.Osudy,které nikoho nezajímaj.Nikdo si  je netroufne zveřejnit.Do hezkýho barevnýho světa.

Jako můj příběh.Začíná stejně černě jako možná většina před ním.Ale časem bude o něco barvitější.A kde může začínat víc černě a šedivě než jedno sobotní ráno v březnu v sedum třicet.

Je hodně brzo.Jediný, co vnímám,je dřevěnej strop,a že hlavu mám jako střep.Za tři hodiny se zase proberu,protože se mi chce blejt a začíná se mi zvedat žaludek.

Otevřu první dveře,uklidní mě,že je to hajzl a hned začnu zvracet.Pak si pomalu uvědomuju,kde jsem.A strašný vzpomínky z minulý noci se po kouskách vracej.

Klub.Děsně hlasitá hudba.Narváno.Vzduch k zalknutí,ve kterém se mísí  cigaretový kouř a umělá mlha.Osvětlený je to červenejma světlama a černejma záři vkama.Chlap s černou bradkou.Dávám mu prachy,podá mí celofán,kterej dřív sloužil jako obal na krabičce cigaret,dost zmačkanej a svařenej plamenem.Pak honem na záchod.Holky na mě koukaj prázdnejma zmalovanejma očima.Levnej make - up jím stéjká,jak jsou zpocený z tancování.Hodně krátký sukně,hodně vysoký boty.Routočej kohoutek,strčej k němu pusu a polykaj vodu jako potom sperma z ptáků.Na baru si vodu neobjednaj.Tam si nechaj od těch hnusnejch chlapů zaplatit gin s tonikem.

Vystrčím jednu děvku z kabiny a zamknu se.Na umyvadlo jako podložku položíl leták.Řidičem na něm udělám dvě čistý lajny z obsahu celofánu.Sroluji poslední dvacetieurovku,která mi musí vystačit na zbytek večera,a frknu si bílej prášek.Pak noc knčí.

Vlasy mě smrděj kouřem,dech jako chcíplá ryba.Chlap,kterej vypadal včera dobře,je dnes tuctovej.Jenom červená guma naplněná jasnou tekutinou,která se válí po zemi,a pár kapesníků,mi připomíná,co se poslední noc dělo.Sáhnun si rukama mezi nohy.Někteří chlapi přirážej,jako kdyby  za nima hořelo a hledali v tobě úkryt.Od pupíku dolů mě všechno bolí,

Trochu jsme večer pokecali,i když jsme oba věděli,že musíme vyplnit smaltalkem čas,než párty skončí a vezme k sobě domů.Řvali jsme smíchy a byli jsme až moc hluční v jeho dvoupokojovém bytě ve starým baráku,kde jsou zdi jako z papíru.

Teď přede mnou leží jen jeden z mnoha  chlapů,kteří jsou  úplně normální.Dělaj svůj job nebo studujou,a jejich zábava je,že jdou o víkendu do klubu,aby se vyspali se závislejma děvkama,který jsou úplně mimo.Pozoruji to  s unaveným  úsměvem..

               To je můj život.

                                 To je můj příběh ............jak se jmenuji? Řeknu vám to,M I A se jmenuji, a mám ráda

                                  hlasitý párty,T A N E C ,C H L A S T a S E X..

                                       Na zkoušku a na víkend ............ zkuste přečíst a hodnocení ...... nějaké.

                                                                                                         Bobo ......... krásný víkend.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Napsal jsem povidání na svůj blog

Povídání je na blogu

Obrázek uživatele Maruš

Zdravím Vás všechny

Bobo,marně pátrám v paměti,co že to byl za film.nešlo Ti to sem vlžit.Bodejť by jo.A že už bylo po 22.00hodině,tak je to tu.byl to jistě film s hvězdičkou.Poletuško,Hezké bydlení.Podle té naší malé prdelky jsi v krásném městě.Velikonoce jsou pro Tebe výročí šťastné a zároven smutné.Ale máš plno vnoučátek.jedno hezčí než druhé.A až si vyřídíš všechny formality,tak jen jeď do lázní.budeš v jiném prostředí a trochu pookřeješ.Evičku s Bertíkm chválím.Dělají smysluplnou věc.Radost těm nejpotřebnějším.Zdravím ještě jednou a přeji hezký zbytek týdne

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Barča

pro všechny kamarádky / dy i ty, co jen nakouknou

Tak  jsem ráda, že je na webu zase  na co se dívat. Vtip Boba  je vtipný a je dobře, že nám připomněl, jaké to bylo za mlada. Poletuška je vůbec největší hrdinka. Přes tu, pro ni jistě největší bolest  se statečně staví  k životu. Máš bezva  rodinku   jistě i hodnou , ale jedničkoví jsou stejně Jonášek a Olík. Ti nemají chybu.Eva Je nezmar. Docela bych se podívala na ty videa - ale bohužel jsem to nemohla otevřít. Sidi má bolesti páteře.Neboj , to přestane a začne něco jiného a možná bude hůř.Ale taky ne.Uvidí se, co nám časy budoucí přinesou.Hezké prožití dalších, skoro letních dnů

                           

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

A už se to zde začíná rozjíždět, Baruš nás musela popostrčit. Poletuško, máš krásná vnoučata, kluci Tě již přerostli, že?
U nás klid, pohoda, všichni vnuci teď bydlí zde, v Ústí, tak nás často navštěvují. Začala mě zlobit páteř, nebo kyčel, nevím, cítím to i v noze, inu, proti věku, není léku. Ale asi bych už tak čiperně neběhala, jako Belča s Bertíkem. Musíme zapsat do historie Ss, jdalší ejí úspěchy v Jedličkově ústavu. Vybráno z TV pořadu:

SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Co se to stalo...............marně kroutím hlavou ?

Tak po velmi dlouhé době,.......ani nevím sám jak dlouho,no asi okolo velikonoc ......možná ? se mi podařilo sem něco napsat a pak ani ......prd.Proč to nešlo.....já nevím a ani počitač to neví.

Ale  dneska po zkoušce,se to nějak rozběhlo........vydrž,vydrž potřebujeme toho hodně říci než by se to zase po......!

                                                                     Tak zítra snad budeme pokračovat,že kamaráde netovej ......Bobo.

Obrázek uživatele Poletucha

Ahoj všem!

Zdravím všechny a něco málo, co se za tu dobu, co jsem tu nebyla, událo. Tak všechno, co jsem potřebovala zařídit, mám vyřízené. Musím pochválit všechny úředníky za obrovskou ochotu, vstřícnost a rychlost! Většina lidí na úředníky nadává a to já teda mohu jenom chválit. Teď už jen čekáme na dědické řízení a to prý může trvat až půl roku. Pak bych jela do lázní, nechci te´d, aby mne pak z lázní odvolávali.

Na Velikonoce se tu sešla všechna omladina, přijeli i z Blavy a v sobotu 4..4. jsme byli uložit urnu. Od té doby to na mne nějak padlo. My jsme se s mužem před 46.lety právě 4.4. a také pak hned byly Velikonoce, brali a teď jsem ho ukládala do urnového hrobu.  Také už mám doma všechno pouklizené, pračka prázdná, dřez prázdný, nikdo mi tu nedělá binec, nakupuju minimálně, no prostě najednou je tu moc prázdno. Ale já vím, že je to ještě moc brzy a čas to všechno uhladí.   Jinak jsme zároveń tu oslavili dvoje narozeniny - Tomáš 15 a Adam 17.  Také tu probíhal sběr nepotřebného, tak to děcka všechno odnosily a stejně tu toho ještě plno zbylo - rámy na obrazy, rozdělané obrazy, síta na sítotisk a mnho dalších "užitečných věcí".  Pro ty rámy a síta si přijede manželův kamarád, to ostatní musíme ještě přebrat.

Jinak mám v plánu letos pěstovat na balkonu rajčata v závěsu, možná i jahody a už se těším, až mi syn doveze zeminu a já se pustím do sázení, také kytičky mám vybrané, tak až se mi to tu rozroste, vyfotím a pochlubím se! :-D 

Mějte se všechny i ty Bobe co nejlépe, nemoce koukejte rychle vyhnat a užívejte si krásné jarní dny. Zdraví poletucha ♥

 

SLECINKY.EU  Tom a Ivetka
SLECINKY.EU Adam a moje Jituš
SLECINKY.EU  Jonáš a Olík
SLECINKY.EU A tady bydlím a Vás zdravím!

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro všechny kamarádky / dy i ty, co jen nakouknou

Krásný , slunný, dobrý den.Lidičky, co je s vámi ? Kam pořád brouzdáte a mě tu samotnou necháte.Tak máme zase už po velikonocích .Je to hrozně, nedávno byly vánoce , za chvíli bude konec školního roku, prázdniny.No  - neletí to nějak ? Doufám, že vám zdravíčko slouží, že jste dostali pomlázkou, aby jste neuschly a prožili hezké svátky.

a něco pro zasmání

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Jóóó,............................Velikonoce

Tak ten čas,.......... Velikonoc už od  Škaredé,Zeleného,Velkého,Bílé  a Božího hodu běží,mrskací a polévací pondělí nás

čeká.......uf,uf,bez kabátu,čepice - to nebude žádná legrace.Jak Maruška navádí - Bobo vymrskej každou sukni po chalupě

jóóó to se to řekne ........ale Morkovice,Ústí,Liberec,Šumperk a k tomu Hradec  těch kilometrů je ranec,tak to radši po netu

přeju každěmu,hodně lásky,zdraví  a krásných chvil.

                                                      Příjemné svátky ................................. od Boba

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Přeji vám příjemné prožití velikonočních svátků u kamen a těším se na Barušky slibovanou polovinu dubna. Zaujalo mě Poletušky hlášení, ta uvedená data jsou zajímavá!

SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele Barča

svátky jara

Svátky jara velikonoce. Na některých místech jsou chladnější, než byly vánoce. No, ale od  poloviny dubna má být a 20st.C a pak se budeme  svlíkat. Tak všem na webu krásné svátky a kytičku .

 

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Hlášení!

 

Moji milí přátelé, 58652540730565669704.png
66909695678318329341.jpg

4.4. přesně před 46.lety a také před Velikonocema jsme se s mužem brali. Dnes jsme ho uložili na hřbitově.

 

SLECINKY.EU

A odpoledne jsme měli oslavu Tomášových 15. narozenin.

 SLECINKY.EU

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Maruš

Ahoj všichni

Už se sem i bojím psát,jestli to zase nezmizne.Počasí stále studené a větrné.když si vzpomenu,když jsme byly děti,tak na Velikonoce byly nové polobotky,bílé ponožky a oblečení jen tak polehku.Letos a nejen letos i minulé roky spíš zimníky a kozačky.Tento víkend je prodloužený.Mladí jsou rádi,že mají o den více volna.Soused pospíchal se zahrádku.Není nač spěchat.Do konce dubna času dost.Zem je ledová a kdo ví,jestli ještě nepříjdou přímrazky.Přeji všem pohodový víkend a blížící se velikonoční svátky

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Přeji všem krásnou škaredou středu!

SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Američani jsou v Česku a .......prší a je šeredně !

No tak to máme tady,co s tím dál ......nic ! vono to zase přejde a zase bude hezky,no uvidíme ....že ?

Březen,za kamna  vlezem,duben,ještě tam budem.

Duben

Na sv. Izidora oráče /4.4. / i ptáče si radosti zaskáče.                              Svatý Edul / 5.4.ú,teple zadul.

O sv. Anselině / 21.4. /,semeno do země.                                                   O sv.Vojtěchu /23.4./chladno dobytčeti i člověku

Jak mráz uvidí Juru / 24.4. / opustí každou ďuru                                         Na sv.Jiří,nezašlápnou trávu čtyři

Na sv.Marka /25.4./ leze žába z jarka                                                            

Je - li c dubnu častý hromu třesk,sena,žita bude jeden lesk.Brambor sazených na sv.Marka,bude v září plná jamka.

Hrom v dubnu,dobrá novina,mráz květů již víc nestíná.Aprílové počasí,jsou časy a nečasy.

Průpovídka.

Není nestálejšího než panské lásky,ženské chuti a dubnového počasí.

Velikonoce u sousedů

Švédsko

Na Zelený čtvrtek se podává specilaita - devět druhů jakékoliv dostupné zeleniny upravené jako zelí.Na  Velký pátek

je přísny půst,podává se kaše ze žitné mouky.Na Boží hod se připravují ryby,vejce,jehněčí pečeně s bylinkovou kůrčičkou a mladou mrkvičkou a speciální vaječný koňak.

Irsko,Skotsko

Na Velký pátek se pečou velikonoční mazanečky se skořicí a rozinkami zdobené křížem,i dnes se dodržuje zvyk,že jeden nechají viset v kuchyni,aby dokonale vyschl a pak z  něj umelou prášek jako léčivo s univer.účinky.Z vajec připravují tradiční pokrmy a nápoje.

Vaječný koktejl - promícháme 750 ml přírodního vína,500 ml vody,150 - 200ml cukru,štávu z citronu,špetku muškátového oříšku,2 -3 celé hřebíčky a vše zvolna zahříváme,ale nevaříme.Pak vmícháme 4 celá vejce,vše našleháme do pěny a podáváme horké koledníkům

Bavorsko

Nesmí chybět hovězí polévka s nudlemi a na nejrůznější způsoby upravené hovězí maso i vepřové maso - vždy s knedlíkem / jak jinak než bavorským /.Nezbytné jsou také koblihy,mazanec a beránek

Polsko

Na Boží hod velikonoční se nesnídá,chodí se ráno do kostela s košíkem naplněným šunkou,klobásami,chlebem,mazancem,koláči a vajíčky obarvenými na zeleno špenátem a na žluto cibulí.V kostele jsou pokrmy posvěceny,aby byla zajištěná  hojnost ....... světi se páska.Teprve doma je pak sváteční hostina - vařená vejce s majonezou či šunka s kaší z červené řepy s křenem

                            No tak to máme,možná dobré počasí,ale zajisté dobré jídlo a pití ........ dobré zažití......Bobo

Obrázek uživatele Sidi

Poletušce

Tak to se mi opravdu líbilo!

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Něco pro pobavení

i když pravdivé!

 

https://www.youtube.com/watch?v=h84hfRa1HXA

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Maruško

 Ty výrobky z proutí jsou parádní...

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Maruško,

hezkou středu vinšuju.  Tak koukám, že i mě zmizel celý pokec i s odpovědí od Beli. Je tu nějaký škodolibý šotek a žere nám příspěvky!

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Maruš

já se na to

Takový dlouhý komentář jsem napsala a je opět fuč,jen mě mrzí,že jsem si ho nezkopírovala .Nevím,co s tím našim webem poslední dobou je.ztratil se mi i ten komentář z předchozího vložení a zůstaly jenom obrázky.Do Prčic.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Maruš

Ahoj všichni

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design