V našem věku se nám již nevyhýbají různé nemoci. A bolí nás hlava, záda, klouby a ostatní.
Co proti tomu můžeme sami udělat?
Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz
Dnes je:
Pátek 24. 11. 2023
Svátek má:
Emílie
Blahopřejeme!
Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?
| | Mapa webu
© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots
vit D proti osteoporoze
18. Února 2016 - 23:36 — Bob2Ja bych poradil jíst zdravě a snažit se hýbat. Doplnit vitamíny a minerály dostupnými léčivy. Někde jsem třeba četl, proti osteoporoze se doporučuje doplnovat vitamin D (u nas lečivo Vigantol), pomáhá ukládat Vápník v kostech a že by ho senioři měli uživat pravidelně. Jinak se dává miminům :))
vážení pánové
28. Června 2015 - 22:52 — BarčaVelice vám děkuji za zajímavou informaci o elektroléčbě. Je tam těch přístrojů více,tak se chci zeptat, jestli s tím máte nějaké zkušenosti . je to dosti drahá investice a bylo by škoda se o tom nedovědět více.
Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.
Elektroterapie
27. Června 2015 - 0:52 — MildousMrknete na okamzitauleva, tam k tomu vsechno najdete. A hlavne at manzelce pomuze. Mejte se.
Moc Vám děkuji za tip. A
27. Června 2015 - 0:43 — HoudekMoc Vám děkuji za tip. A daly by se k tomu někde sehnat detailní informace?
elektroterapie
26. Června 2015 - 23:32 — MildousAno, existuji. Ja mam doma Cellion, vypada to jako mys od pocitace a kdyz ho prilozite na misto bolesti, tak vysila slabou elektriku a rychle tak zbavuje bolesti. Ja jsem s nim vazne spokojeny, na zada mi zabira perfektne.
No právě, že prý
26. Června 2015 - 21:33 — HoudekNo právě, že prý existují nějaké přístroje, které se dají normálně koupit a když se přiloží na místo bolesti, tak do něj vysílají slabé elektrické impulzy a tím ulevují od bolesti. Ale já zatím o žádném nevím a hrozně rád bych ho ženě pořídil, protože už máme maličkou vnučku a vidím, že manželku hrozně mrzí, že ji nemůže nosit a hrát si s ní tolik, kolik by chtěla...
Pane Houdku, mě
26. Června 2015 - 13:32 — Bob2Pane Houdku, mě elektroléčba hodně pomáhala na bolavé koleno - po úraze ve fotbale. Ale chodil jsem na ni do nemocnice v rámci rehabilitací. Ona existuje i nějaká domácí elektroléčba?
Dobrý den, rád bych se
25. Června 2015 - 23:18 — HoudekDobrý den, rád bych se Vás zeptal, co si myslíte o domácí elektroterapii v případě chronických bolestí zad? Manželka pracovala jako zdravotní sestřička a jelikož to byla práce fyzicky velice vysilující, tak se to odrazilo právě tak, že ji teď velice často bolívají záda a já bych jí chtěl nějak pomoct a napadla mě právě ta elektroterapie. Byla by podle vašeho názoru přínosná? Předem děkuji za odpověď.
Co na bolavé klouby
19. Května 2015 - 21:09 — Bob2Také se zapojím do diskuze. Na bolavé klouby doporučuji Perskindol Gel Active. Je poměrně levný a velmi účinný. Již dlouho jej s manželkou používáme. Objednává nám ho vnučka z internetu.
pro všechny, kdo nakouknou
5. Března 2012 - 22:07 — BarčaBude ke tvé škodě, když se nepodíváš na tento odkaz. Je zajímavé jakou roli hraje páteř při bolesti v určié oblasti těla.
http://www.chiroone.net/why_chiropractic/index.html
Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.
NĚCO PRO ZDRAVÍ
29. Března 2010 - 14:47 — PoletuchaVědci radí: Pijte alkohol! Likér proti rakovině, víno proti zubním kazům!
O tom, že sklenka červeného vína zdraví prospívá, není pochyb. Pro ty, kteří si občas v menší míře dopřejí alkohol, je tu ještě radostnější zpráva. Nejen víno, ale i ostatní druhy alkoholu jsou zdraví prospěšné. Jen je potřeba pít s mírou a zapomenout na úsloví, že alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství.
Červené víno
Příznivé účinky: Chrání před rakovinou, posiluje mozek, pomáhá proti nespavosti, chrání před zubním kazem, pomáhá proti hluchotě.
Pozitivní vliv na zdraví lze přičíst na vrub látce resveratrol, která se nachází ve slupce a jadérkách hroznového vína. Antioxidant salicylát blahodárně působí na chloupky ve vnitřním uchu, které jsou nezbytné pro dobrý sluch. Podle amerických vědců navíc sklenka červeného bystří intelekt. Chemické látky v hroznovém víně blokují korozivní bakterie, čímž chrání před vznikem zubního kazu. Díky melatoninu se tělu lépe usíná.
Bílé víno
Příznivé účinky: Snižuje hladinu cholesterolu, prospívá plicím, působí protizánětlivě.
V hroznech bílého vína se nacházejí tyrosol a hydroxytyrosol, které snižují cholesterol. Antioxidanty chrání před škodlivými molekulami, které mohou poškodit plicní tkáně. Bílým by neměli pohrdnout lidé trpící artritidou. Potlačuje záněty a snižuje bolest.
Pivo
Příznivé účinky: Obsahuje vitaminy a minerály, které chrání srdce a kosti, a vlákninu.
Půllitr piva v sobě skrývá víc než čtvrtinu doporučené denní dávky vitaminu B, který brání růstu homocysteinu – látky způsobující nemoci srdce. V pivu je také bór potřebný pro zdravé kosti. Díky tomu, že je zlatavý mok chudý na vápník a bohatý na magnesium, snižuje vznik ledvinových kamenů (o 40 %).
Gin
Příznivé účinky: Je protizánětlivý, močopudný.
Destiluje se z čistého alkoholu, proto po něm druhý den tolik nebolí hlava. Vyrábí se z jalovce - bobule, která má močopudné účinky a v přírodní medicíně slouží k léčbě ledvin, žlučníkových kamenů. Gin má také protizánětlivé účinky.
Brandy
Příznivé účinky: Chrání před infarktem a krevními sraženinami.
Jako destilát červeného vína obsahuje brandy vysoké množství antioxidantů, které chrání před škodlivými volnými radikály. Ve 30 ml je tolik antioxidantů jako v denní doporučené dávce vitaminu C. Pravidelné pití brandy pomáhá podobně jako aspirin chránit před infarktem a krevními sraženinami.
Šampaňské
Příznivé účinky: Chrání před poraněními mozku.
Myši, do kterých vědci nalili šampaňské, dokázaly snáze čelit poranění mozku.
Baileys
Příznivé účinky: Chrání proti rakovině.
Irský likér se vyrábí z whisky obsahující kyselinu ellagovou. Ta zabíjí rakovinotvorné buňky, aniž by likvidovala buňky zdravé.
Doporučená denní dávka alkoholu
Ženy: 1 sklenice vína, třetinka piva, panák (4 cl)
Muži: 1,5 sklenice vína, jedno pivo, panák (5 cl)
Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední
pro anonym
28. Března 2010 - 17:32 — BarčaZkuste oslovit všechny weby určné seniorům.Víc hlav, víc ví. zdravím
Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.
Dobrý večer! Zkuste
22. Března 2010 - 22:52 — SidiDobrý večer! Zkuste napsat na tento odkaz, spíše vám poradí erudovaní lékaři, případně nasměrují na patřičná místa. http://www.finclub.cz/online-poradna/pohybove-ustroji/
Zná-li někdo jinou radu, snad sem ještě připíše. Zdravím.
Sidi
♥
kotník
22. Března 2010 - 21:09 — Anonymmá někdo zkušenosti s nehybným kotníkem,kde je nevyhnutelné sešroubování? Děkuji za odpověd. 736 270 227
JAK PŘEŽÍT INFARKT, KDYŽ JSI SÁM
12. Srpna 2009 - 10:09 — PoletuchaJAK PREZIT INFARKT, KDYZ JE CLOVEK SAM?
Spousta lidi je sama bez pomoci, kdyz dostanou infarkt.
Osobe, jejiz srdce bije nepravidelne, a ktera zacina omdlevat,zbyva pouze 10 vterin, nez ztrati vedomi.
ODPOVED:
NEPANIKARTE, ALE ZACNETE OPAKOVANE KASLAT A TO VELMI ENERGICKY.
HLUBOCE SE NADECHNETE PRED KAZDYM ZAKASLANIM. KASLAT MUSITE Z HLUBOKA A DLOUHO, MUSI SE VAM TVORIT HLEN HLUBOKO V HRUDI.
NADECH A KASEL MUSI BYT OPAKOVANY KAZDE DVE VTERINY BEZ PRESTAVKY DOKUD NEDORAZI POMOC, NEBO DOKUD NEZACNE SRDCE BIT OPET NORMALNE.
HLUBOKY NADECH DOSTANE KYSLIK DO TVYCH PLIC A POHYBY PRI KASLANI ZMACKNOU SRDCE A UMOZNUJI CIRKULACI KRVE. TENTO TLAK NA SRDCE UMOZNUJE JEHO NAVRAT DO NORMALNIHO RYTMU. TIMTO ZPUSOBEM SE MOHOU OBETI INFARKTU DOSTAT DO NEMOCNICE.
Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední
BOLESTI HLAVY
30. Března 2009 - 18:19 — samor2BOLESTI HLAVY - Nemoc hysterek?
Bolesti hlavy rozhodně nejsou nemocí hysterek a hypochondrů. Je to nemoc jako každá jiná, a proto může mít řadu podob a ještě více příčin. Podle britského deníku The Sun existuje celkem 360 druhů bolesti hlavy. Zajímavé je, že samotný mozek nebolí - nepříjemné vjemy mají většinou původ v podráždění nervů, které provázejí cévy dovnitř lebky. Z toho vyplývá, že bolest hlavy může mít důvod jak uvnitř lebky, tak i na jiném místě těla a nervy ji "dovnitř hlavy pouze přenesou". Některým z různých druhů bolestí hlavy trpí až 93 procent mužů a 99 procent žen.
JAK MŮŽE HLAVA BOLET?
Pár dní či hodin před migrénou můžete mít určité pocity či stavy, po kterých bude záchvat migrény následovat. Mohou to být příznaky jako depresivní nálada, či naopak euforie, ospalost, úzkost, podrážděnost, rozmrzelost, chuť na určitý druh potraviny, nebo naopak nechutenství. Po několika hodinách se dostaví bolesti, nejčastěji jedné poloviny hlavy. Bolest bude nejspíš pulzující (údery kladivem, píchání jehlicemi), nejvíce v oblasti čela, oka či na jednom nebo druhém spánku. Bolest bude provázet pocit nevolnosti, nezřídka přímo zvracení. Nesnesete světlo a i jindy tiché zvuky Vám budou připadat nepříjemné. Bolest trvá od 4 do 72 hodin. Po odeznění bolesti se budete cítit vyčerpaní. Většina lidí usíná. Po probuzení asi nebudete mít žádné obtíže, někdy ještě přetrvává mírná tupá bolest několik hodin či dní. Při tenzních bolestech hlavy bývá bolest tupá a postupně narůstá. Na rozdíl od migrény nebudete mít pocit tepající bolesti. Je to však bolest neméně otravující. Pocity tlaku "že se Vám ta hlava snad rozskočí" nebo "svíraní obručí kolem hlavy" bývají typické. Můžete mít nepříjemné pocity "bolesti vlasů" i při česání či dotyku. Tyto bolesti trvají od půl hodiny do několika dnů.
PRVNÍ POMOC
Klid a navlhčený ručník na čele patří mezi nejjednodušší účinné prostředky k tišení bolesti hlavy. Pomoci může také jemné tření spánků a masáž krku. Trápí-li Vás tenzní bolesti hlavy, pomoci Vám mohou volně prodejné léky potlačující bolest. Mezi nejznámější patří patří kyselina acetylsalicylová (např. Aspirin, Acylpirin, Aspro), ibuprofen (např. Nurofen, Ibalgin, Brufen) a paracetamol (např. Paralen, Ataralgin, Panadol). Máte-li však záchvat migrény, tak Vám tyto léky pomohou pouze přechodně, anebo vůbec. Správná léčba migrény spočívá v podání léku při prvních příznacích aury nebo záchvatu bolesti. Lék má za úkol co nejrychleji utlumit záchvat a potlačit i všechny doprovodné příznaky (zvracení, nevolnost a jiné). Zároveň musí mít co nejméně nežádoucích účinků a fungovat i v případě dlouhodobého podávání.
U LÉKAŘE
Kdy je třeba vyhledat lékaře? Jak poznáte, že je Váš stav závažný? Hranici mezi "banálními" a vážnějšími bolestmi hlavy můžeme sami najít jen obtížně. Obecně lze snad říci, že lékaře je vhodné vyhledat v případě, kdy Vás bolesti hlavy obtěžují do takové míry, že to má negativní dopad na Vaše běžné denní aktivity. Vzpomeňte si na všechny detaily. Zásadní je přesný popis charakteru bolesti, její intenzity a umístění. Určitě existuje místo, kde je bolest nejsilnější nebo kde vznikla (takových míst může být i víc). Bolest hlavy je často spojena s celou řadou doprovodných příznaků. Změny v kvalitě vidění, občasné zavrávorání nebo pády, pocit na zvracení nebo třeba až příliš nápadné zapomínání, to všechno jsou věci, o kterých musí lékař vědět. Neměl by Vás překvapit ani dotaz na zdravotní stav Vašich rodičů, prarodičů a sourozenců. Bolesti hlavy, zejména typu migrény, jsou totiž velmi často dědičné. Z ordinace lékaře můžete odcházet s receptem nebo třeba "jen" doporučením jak se dále chovat, na co se soustředit a čeho se vyvarovat. Tak jako u většiny chorob, je i u bolestí hlavy základem úspěchu změna životosprávy. Společně s psychoterapií a relaxačními technikami může přispívat k podstatné redukci počtu záchvatů. Zkuste správný režim dodržovat a sami uvidíte.
CO MŮŽETE SAMI
Myslíte si, že můžete migrénu ovlivnit? Existuje prevence? Ano, migrénu, jako většinu nemocí, můžete ovlivnit. Co tedy děláte špatně? A jak si můžete sami pomoci? Tak zaprvé, stres. Ten na nás může zaútočit kdykoliv a kdekoliv. Zkuste se mu vyvarovat, konfliktní situace řešte nejlépe ihned. Zamyslete se také nad Vaším jídelníčkem.Existuje totiž řada potravin, které obsahují látku způsobující záchvaty migrény. Patří mezi ně hlavně čokoláda a plesnivé sýry. Snažte se také jíst pravidelně. Alkohol pijte střídmě. Dejte pozor na červené víno, může ovlivňovat frekvenci záchvatů! Nejen od migrény, ale celkově se Vašemu tělu uleví, přestanete-li kouřit. Nesmíme zapomenout ani na tak důležitou věc, jakou je spánek. Bylo zjištěno, že nejen nedostatek, ale naopak přebytek spánku úzce souvisí s rozvojem bolestí hlavy. Ideální doba spánku je pro dospělého člověka 6,5 hodiny denně. Deprese a úzkosti svěřte do rukou lékaře. Jsou často provázené migrénou, psychoterapie a relaxační techniky Vám mohou významně ulehčit život.
A to nejdůležitější na závěr. Nekonzumujte nadbytek léků, aniž byste se poradili s lékařem. Návyk na léky může být významným a těžko odstranitelným faktorem vzniku chronických bolestí hlavy.
Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz
pro samor 2
29. Března 2009 - 19:56 — BarčaJako vždy super, ale tentokrát ultrasuper, hned jsem si ty cviky uložila.zdravím
Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.
BOLESTI ZAD
29. Března 2009 - 17:20 — samor2Zkuste si zacvičit, ale nepřehánět. (video v češtině)
http://www.truveo.com/Cvi%C4%8Den%C3%AD-proti-bolen%C3%AD-zad/id/1154215710
Přeji krásný celý den bez hlupáků a průšvihů
Moje www: www.teta.estranky.cz