Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Vždyť přece stárnout je tak snadné

 Jak jsem už někde uvedla, jsem tady nová a neotrkaná. Ale bylo by asi slušné říci aspoň, proč tady jsem. Jsem tady proto, že se hodlám věnovat  stárnutí, jako objektu výzkumu, jehož cílem je vyvrátit ty plky o tom, jak může být stáří být aktivní,  veselé a čilé. A jak stárnoucí člověk má dělat, že je to vlastně fajn. Tak to já  si prosím nemyslím. Nechci tím říct, že stárnutí musí být pasivní, zapšklé a mrzuté.  Myslím si ale, že stárnutí je fuška, která vyžaduje odvahu a taky smysl pro humor. Myslím, že by si člověk měl svého věku více vážit, když už mu ho bylo dopřáno..

Nelíbí se mi takové ty hry jako: ¨"vy skvěle vypadáte, kolik, že vám to vlastně je? neříkejte, tak to bych vám nikdy nehádala. Na svůj věk vypadáte skvěle." Chci vypadat na svůj věk, protože mých sedmašedesát let bylo poctibvě odžitých, místy to dalo pěknou fušku a zaslouží si aspoň mou úctu, když už zbytek světa na to kašle.

 No, zatím tedy nemám pocit, že by se mi moc podařilo vysvětlit, o co mi jde, ale konec konců teprve s tím začínám a taky pochybuju, že by to mohlo zajímat někojho jiného než mě.

 

 

zasu

Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Obrázek uživatele Akčibab

Tak nevím .....

Myslím, milá zasu, že se ti podařilo to, co jsi chtěla - vyprovokovat nějakou diskusi. Určitě podle mne se nepitváš v tom, jak nejlépe stárnout a navíc, jak jsi to nazvala - vědecky. To by tvůj příspěvek byl napsán jinak. Prostě jsi si jen řekla, jakpak budou " stařenky" reagovat, když je takhle popíchnu? Takže teď už to víš - v našem věku se už  na roky  nehledí, jen se  žije a žije s chutí.  Nic ve zlém, ale já myslím, že ve skutečnosti tak žiješ i ty. A doufám, že tento tvůj příspěvek nebyl poslední, že se také představíš z trochu jiné stránky. Zdraví Dana Dagmara

Trpělivost přináší růže

Obrázek uživatele Maruš

pro zasu

Čtu Tvůj příspěvek a nedá mi to,abych se nepřidala ke svým kamarádkám.Jsem o dva roky starší než Ty,ale nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad tím,jak mi přibývají léta,přibývají všem.Nešťourej,nezkoumej a žij.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Poletucha

Pro Zasu

Stárnutí..to záleží na každém jednotlivci, jak k němu přistupuje. Jsou tací, co o něm příliš přemýšlejí, trápí se, že jsou staří, stávají se zamračenými a nepříjemnými. A pak jsou tací, co berou přibívající léta s nadhledem. Záleží na tom, jak se kdo k tomu postaví. Za sebe mohu říct, že stárnout přináší s sebou mnoho kladů. Nemusím ráno brzy vstávat, spát jdu kdy chci, dělám si co chci a co mě baví. Jediné co mi vadí je čas, který rychle utíká. Nejdůležitější je, radovat se z každého dne, mít dobrou náladu, občas si třeba i poskočit, prostě si to "stáří" pořádně užívat. Hlavně, ale o něm nepřemýšlet....to nevede k ničemu a stejně to nic na mém životě nezmnění.  Tak a teď jdu vymýšlet nějaké blbinky!

 

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele melody

Pro pí. Zasu

Vaše starosti na moji hlavu! Právě jsem nastoupila do starobního důchodu a nemíním nic řešit. Jsem celkem spokojená, protože nic nezměním a život beru, jaký je v mé současné situaci. Moc souhlasím s Barčou, Sidi a Hančou.

Přeji Vám hodně úspěchů ve Vašem bádání.

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj děvčata

Založíme stranu: Veselé stárnutí,

nepitváme život, to je ke zblbnutí..

Užíváme vesele každý den, co přijde,

doufáme, že druhý den nám též sluníčko vyjde!

 

                                                                                                     

 

                                                                                                                                   

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Vyprdni se na stárnutí

a žij jak můžeš, mrtvola z tebe bude tak jako tak.Nestuduj stárnutí, raději se něco uč a dělej, na cos neměla čas. Hlavně nebuď zahleděná do sebe- jsi zrníčko prachu ve Vesmíru...

Hrej si- kdo si hraje,nezlobí.

Kdybys to nezvládala, jdi k psychiatrovi- pomůže!

babčahanča

Obrázek uživatele zasu

 Jo a ještě něco, milá

 Jo a ještě něco, milá Barčo.  Já taky potřebuju zjistit, o co mi vlastně jde a zvolilajsem tuhle cestu jako jednu z možných. Možná mě někam dovede, možná je slepá. Ale chci to zjistit. Promyslím to a půjdu na to vědecky, Mám řadu otázek, se kterými nevím rady a na které tady doufám najít odpověď. Možná na ně přijdu časem sama, možná mi přijdou od někoho zvenčí jako podaná ruka. V každém přépadě je to zajímavé a taky trochu napínavé A omlouvám se, že píšu tak klopotně, žes to musela číst dvakrát. Dobrou noc

zasu

Obrázek uživatele zasu

Vždyť přece stárnout je tak snadné

 Díky za komentář. Díky němu je mi o jasnější, že se tím stárnutím musím prokousat víc do hloubky, abych dokázala jasně formulovat, co mám na mysli.Jsem všemi deseti pro, abychom stárli vesele a čile a radovaly se s kamarádkami a vůbec s každým, kdo je ochotný se radovat.Bude mi asi trochu déle trvat, než ze sebe dostanu to, co mám na mysli, ve srozumitelní formě. Chtěla jsem vyjádřit nechuť k různým receptům na stárnutí, které se podobají receptům na zhubnutí a na to jak okouzlit muže a na to, jak udělat kariéru v podobě, jakou nabízejí dámské časoipisy.Jsem takový šťouravý typ a stojí mi za to snažit se prozkoumat, co mi stáří přináší a co mi bere. Sama na sobě. Je to  totiž pro mě první životní období, kdy o svém životě rozhoduji skutečně svobodně. Celá desetiletí předtím jsem hrála poctivě všechny sociální role, jak mi je život přihrával. Snažila jsem se jich zhostit, jak nejlépe jsem uměla.A taky jsem jim musela obětovat - to teď není stížnost nebo skuhrání - část své přirozené bytosti. Když jsem skončila se zaměstnáním, cítila jsem velkou úlevu v tom, že se nemusím navlíkat do kostýmku a lodiček, abych byla byla ve své funkci vnímaná. Že se nemusím usmívat, když se mi nechce, že si klidně můžu vydat do světa v riflích a botaskách. A přitom jsem vůbec nevěděla, jaká ženskýá se vynoří, když svleču uniformu své profese, uniformu matky, uniformu ženy, která potřebuje vypadat dobře, ne pro sebe, ale proto, ale aby obstála v roli.

Xakru, když tak koukám na to ,co jsem zas vypotila, tak vidím, že mi to dá ještě hodně práce, než se z toho vyvrbí něco, co bude mít hlavu a patu, pokud vůbec. V každém případě jsem vděčná za první vlaštovku, která se byla ochotná k mé motanici vyjádřit.

zasu

Obrázek uživatele Barča

pro zasu

Cituji tvá slova

Ale bylo by asi slušné říci aspoň, proč tady jsem. Jsem tady proto, že se hodlám věnovat  stárnutí, jako objektu výzkumu, jehož cílem je vyvrátit ty plky o tom, jak může být stáří být aktivní,  veselé a čilé.A jak stárnoucí člověk má dělat,že je to vlastně fajn.

Mám poctivě odžitých pětašedesát let. Abych mohla odepsat, musela jsem si tvůj příspěvek přečíst 2x a stejně přesně nevím, o co ti jde.Zaujala mě především tvá část výzkumu.

Stárneme všichni, jimž to pán Bůh dovolil.Nezkoumám tedy proč zrovna mi to bylo dovoleno.Věř mi, že život každé ženy, není jen cesta růžovou zahradou.Každá si neseme sebou své odžité. Přesto , pokud budu moci, budu stárnout aktivně, vesele a čile. A musím se jenom smát tvému úsilí vyzkoumat, jestli stárnout vesele, nebo mrzutě. Než na to příjdeš, budeme obě dvě senilní babky,kterým už bude stejně všechno ukradené. Do té doby chci tady být s kámoškami a radovat se z každého dne. Vždyť ty dny, jsou den ode dne hezčí a mladší.  zdravím

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Dnes je:
Pátek 24. 11. 2023

Svátek má:
Emílie

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design