Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Zdraví je důležitější než stud a strach

Inkontinence (česky řečeno „nechtěný únik moči“) je dle International Continence Society definována jako stížnost na jakýkoliv vůlí neovladatelný únik moči. Vzhledem k tomu, že se jedná o takto intimní záležitost, většina lidí trpící inkontinencí má strach a stud se poradit a vůbec sdělit, že inkontinencí trpí. A z toho vychází i názor, že jedním z největších překážek v léčení úniku moči je strach vyhledat odbornou pomoc. Proto vzniklo rozhodnutí, sdělit základní informace o tomto problému.

 

 

Inkontinence moči patří mezi zdravotní obtíže, kdy člověk není schopen vědomě regulovat odchod moči z těla ven. Dřívějším předsudkem bylo, že se jedná o problém převážně starší generace, ale nemusí to být pravidlo. Dalším zbořeným mýtem je, že se jedná pouze o problém žen. I muži mohou trpět inkontinencí, ačkoliv častější výskyt bývá opravdu u žen.

 

 

Typy inkontinence

 

Stresová inkontinence:


Stresová inkontinence je často spojována s oslabením svalů pánevního dna, což může být po porodu, gynekologickém zákroku či úraze pánve.
Léčba je zde možná neoperativním přístupem, tedy cvičením (posilováním pánevního dna). Zde můžete najít cviky proti inkontinenci.

 

Urgentní inkontinence:


Je považována za druhou nejčastější formu nechtěného úniku moči a to také z důvodů, že pacienti často trpí urgentní inkontinencí společně se stresovou inkontinencí. Při urgentní inkontinenci pociťuje pacient naléhavé neovladatelné nucení k vykonání malé potřeby, které musí ihned vyhovět. Často je pozorována při infekci močových cest.

 

Reflexivní inkontinence

Při reflexivní inkontinenci vychází z poruchy v centrálním nervovém systému a proto může tento typ inkontinence příznakem neurologického onemocnění či být důsledkem poranění mozku nebo míchy.

 

 

Jak na inkontinenci aneb řešení inkontinence

Není třeba se inkontinence bát, jelikož má řešení. Močový měchýř, na který lidé s těmito obtíži žehrají, je dutý svalový orgán, jenž dokáže udržet až půl litru tekutin. Při jeho vyprazdňování se do procesu zapojují dolní části bederní míchy, svalovina močového měchýře. Díky práci stěny měchýře se uvolňuje zevní svěrač, přes který je člověk schopen vědomě ovládat vyprazdňování. Tudíž správné fungování, je výsledkem více částí těla. Nejčastější příčinou inkontinence je právě ochabnutí svalstva pánevního dna nebo pojivové tkáně.

 

 

Posilování pánevního dna, tzv. Kegelovo cvičení, je první možnost řešení problému s inkontinencí. Webu TENA jsou různé informace o cvicích. Je zde i rozdělení na cviky při inkontinenci pro ženy a cviky při inkontinenci pro muže.

 

 

Další možností je mini invazivní chirurgie a TVT pásky. Jedná se o zákrok malého řezu, kde se pod močovou trubici vkládá páska ze speciálního materiálu. Jedná se o pásku TVT (je beznapěťová poševní páska, tedy Tension Free Vaginal Tape). Páska nadzvedne část močového měchýře a trubici do přirozené polohy, ve které pak nedochází k nechtěnému úniku moči. Operace se provádí v lokální anestezii za spolupráce pacientky a bývá do 1h zvládnuta.

 

 

Pro ženy, které trápí inkontinence, jsou vytvořené stránky www.tenacz.cz/zeny/, kde najdou potřebné informace o tomto zdravotním problému. Pro muže je vytvořena sekce www.tenacz.cz/muzi/.

 

 

Pokud si ženy a potažmo i muži nechtějí nechat zasahovat do osobního života (společenské a kulturní vyžití, sportovních aktivity a třeba i sexu), je vhodné, aby do doby úplného vyřešení problému se používaly inkontinenční prostředky (vložky, ochranné spodní prádlo, natahovací pánské spodní prádlo apod.), která zajistí, že se veškeré aktivity mohou vykonávat.

 

 

Pro zájemce o zdarma vyzkoušení produktů je možnost využití webových stránkách. Pro ženy www.tenacz.cz/zeny/vyrobky/vzorek-zdarma/ a pro muže je webová stránka www.tenacz.cz/muzi/vyrobky/vzorek-zdarma. Zdarma je i doprava až k Vám domů a to vše v diskrétním balíčku.

 

 

Nenechte, aby toto onemocnění zasahovalo do vašeho života nebo do života vašich blízkých.

 

 

Informace pro Vás sepsal Tomáš Bláha

 

 

[Komerční sdělení. Redakce portálu Svět seniorů neodpovídá za obsah tohoto příspěvku.]

 

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou.

Přejeme všem krásný den

Obrázek uživatele redakce

Autor blogu: redakce

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů. Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou. Přejeme všem krásný den
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Dnes je:
Úterý 18. 09. 2018

Svátek má:
Kryštof

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Pokec, začínající na P

 Pomřeli jsme, jasná zpráva,redakce  prostor nedává.Loučíme se, jinam jdeme,sbohem Jarmilo ...

Pokec, začínající na P

 Ani nepřecházím pro jistotu do jiné rubriky, protože dnes jsem se sem dostala asi tak po pades ...

Pokec, začínající na P

PROČ?PaníMarto, Poletuško, portál PEs pes pro paníMaruš, Paníhanču, plus paníBelču pomřel. Proč? Pr ...

Pokec, začínající na P

 Panečku, Poletušce prachy přišly. Princ přinesl? Prapodivný příběh prožívá paní Poletucha. Pra ...

Pokec, začínající na P

Pohledná Poletucha prožívá příjemný pobyt při paláci prince. Prachy prince popletly Poletuše palici. ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 1 host.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design