Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Tipy, jak na výhodnější povinné ručení pro seniory

Každý řidič motorového vozidla, který jej hodlá provozovat na pozemní komunikaci, ho musí mít řádně pojištěno. Výjimkou nejsou ani senioři, avšak v tomto případě je důležité povinné ručení vybírat velice pečlivě, aby se na něm nepřeplácelo.

 

 

Co udává cenu povinného ručení pro seniory?

Cena na povinné ručení je závislá především na technických parametrech vozidla a dále též na údajích o samotném pojistníkovi. Kupříkladu pojistník (řidič) mladší 25 let bude mít povinné ručení mnohem dražší nežli osoba ve věku 45 let. Je tomu tak proto, že se u mladých řidičů předpokládá větší pravděpodobnost nehody nežli u staršího a zkušenějšího řidiče. Obdobně tento princip platí i u seniora, který na pojištění zaplatí více z důvodu vyšší pravděpodobnosti pojistné události.

 

 

 

Cenu zlevní především bonusy

Bonusy u povinného ručení představují měsíce bez nehody, za které je pojišťovnou udělována sleva na pojistném. Čím více bezeškodních měsíců, tím vyšší sleva, přičemž se lze zpravidla dostat až na 50procentní slevu na pojistném. Naproti tomu stojí malusy, které představují přirážku na pojistném za pojistnou událost. Je velice důležité si svůj škodní průběh pojištění hlídat a zejména znát systém bonus/malus dané pojišťovny, neboť výše přidělovaných slev i přirážek se u každého pojistitele liší.

 

 

Častá kontrola cen se vyplatí

Skutečnost, že jste dlouholetými klienty u jedné pojišťovny, nemusí nutně znamenat, že budete mít nejvýhodnější cenu na povinném ručení. Mezi pojišťovnami panuje silná konkurence, a proto se vždy snaží přilákat nové klienty výhodnějšími cenami. Může se tak stát, že vaše pojistka bude u jiného pojistitele nabízena levněji nebo bude za danou cenu zahrnovat lepší pokrytí a služby. V tomto ohledu je vhodné pravidelně srovnávat ceny pojištění a v případě velkého rozdílu v ceně či pokrytí, se nebát změnit pojišťovnu. Nezávazné porovnání cen pojištění je nyní možné provést i online z pohodlí vašeho domova.

 

 

Rozsah pojištění

Při sjednávání nové pojistky se vždy ujistěte, co vše pojištění zahrnuje - jaké jsou limity pojistného plnění a zdali kromě pokrytí škody za újmu způsobenou vaším vozidlem, nabízí dané pojištění i něco navíc (například nadstandardní asistenci). Nyní je zcela běžné, že v povinném ručení bývají pokryta i některá pojistná nebezpečí z havarijního pojištění (například krádež vozidla), a to v podobě připojištění.

 

 

[Komerční sdělení. Redakce portálu Svět seniorů neodpovídá za obsah tohoto příspěvku.]

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou.

Přejeme všem krásný den

Obrázek uživatele redakce

Autor blogu: redakce

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů. Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou. Přejeme všem krásný den
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Dnes je:
Úterý 07. 07. 2020

Svátek má:
Bohuslava

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

dárek k výročí svatby

 Nemáte zač. Ať se Vám let také líbí. ...

dárek k výročí svatby

 Dobrý den, pane Houdku. Děkuji za Vaši reakci. Manželka má moc ráda jižní Čechy, takže uvažuji ...

dárek k výročí svatby

Dobrý den, předem gratuluji ke krásnému výročí i k rozhodnutí zakoupit let balonem. Z vlastní zkušen ...

dárek k výročí svatby

Dobrý den, předem gratuluji ke krásnému výročí i k rozhodnutí zakoupit let balonem. Z vlastní zkušen ...

Pokec, začínající na P

 Pomřeli jsme, jasná zpráva,redakce  prostor nedává.Loučíme se, jinam jdeme,sbohem Jarmilo ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design