Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Spokojené stáří navzdory Alzheimerovu onemocnění

Stáří by měl každý člověk prožít v pohodlí a zázemí. Senior potřebuje trpělivost, laskavost a pocit bezpečí. Jedná-li se navíc o člověka postiženého stařeckou demencí různého stupně, je často nutná dvacetičtyřhodinová péče.

 

 

Nemoc si nevybírá

Zákeřným je na tomto druhu nemoci (myšleno stařecké demenci) fakt, že začíná pozvolna. Stav pacienta se ale od jistého okamžiku velice prudce horší až ke stádiu, kdy se není schopný sám o sebe postarat ani v základních potřebách.

 

 

Tvrdá realita

„Stále častěji se v médiích a na sociálních sítích setkávám s tajně pořízenými záznamy z některých zahraničních pečovatelských center. Jednání ošetřovatelů mi nahání hrůzu a největší obavu mám právě o to, aby mamince nikdo neubližoval. Starý člověk nemůže ani za svoji pomatenost, ani za to, že je pomalý a nepohylivý. Naopak potřebuje hrozně moc péče, kterou ji já nezvládám jako laik i jako zaměstnaný člověk dávat,“ uvádí osmapadesátiletá paní Danuše, jejíž matka patří mezi pacienty s Alzheimerovým onemocněním. „Rozhodla jsem se proto věnovat výběru místa, kde má maminka prožije zbytek svého stáří, velkou pozornost,“ říká.

 

 

Řešení existuje

Paní Danuše se rozhodla najít vhodné místo a vybrala Centrum spokojeného stáří Alzheimer Care a to díky setkání se sociální pracovnicí Ivetou, která ji nově vybudovaným centrem ve Svobodě nad Úpou provedla. „Mohla jsem centrum navštívit opakovaně, sledovat práci asistentů i zdravotních sester a popovídat si i s prvními klienty a jejich rodinami,“ popisuje paní Danuše. „Mluvili jsme o individuálních potřebách mé maminky, vysvětlovala jsem, co je pro ni důležité, ale třeba i to, co má ráda. Co se mi asi na centru líbí nejvíc, je to, že stojí v bezprostřední blízkosti lesa. Je tu klid, čisto, moderní vybavení, pacienti mají soukromí i možnost soužití a přátelení se,“ dodává. „Na klienty mimo jiné čekají nejnovější terapeutické procedury jako aromaterapie, muzikoterapie, reminiscenční terapie nebo bazální stimulace. Strava je založená na diabetologických principech a nepřetržitá péče 24 hodin denně 365 dní v roce je naprostou samozřejmostí,“ doplňuje za společnost Alice Frimlová. Právě pro lidi vyžadující takto náročnou péči vznikají speciální zařízení.

 

 

Dobrá zpráva na závěr

Centrum spokojeného stáří Amulet Care bude každý měsíc přijímat patnáct až dvacet klientů. „Přestože lze námi poskytované služby pokládat za nadstandardní, základem naší filozofie je cenová dostupnost,“ podotýká Frimlová. Cena za kompletní balíček poskytovaných služeb začíná na částce 11 800 korun měsíčně. Vše je hrazeno z důchodu klienta.

 

 

Další podrobné informace lze najít na webových stránkách www.alzheimercare.cz.

 

 

Tip

Centrum spokojeného stáří Alzheimer Care, uvedla ve Svobodě nad Úpou nově do provozu společnost AMULET Care s.r.o. Certifikovaní odborníci tu poskytují kompletní péči seniorům postiženým nejen Alzheimerovou nemocí, ale i jinými typy stařecké demence. "Naše společnost záměr připravovala půldruhého roku. Sídlíme ve dvou pronajatých domech vedle apartmánů Revis u silnice směrem na Janské Lázně a obě budovy právě prošly kompletní rekonstrukcí," vysvětluje jednatelka společnosti Alice Frimlová.

 

 

[Komerční sdělení. Redakce portálu Svět seniorů neodpovídá za obsah tohoto příspěvku.]

 

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou.

Přejeme všem krásný den

Obrázek uživatele redakce

Autor blogu: redakce

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů. Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou. Přejeme všem krásný den
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Obrázek uživatele Barča

poznámka

Všechno nové, je krásné. Jako zdrav. sestra hodnotím podle fotografií toto zařízení  velmi kladně. Ale aby člověk mohl posoudit pravdivě,je potřeba zde nějaký čas pracovat  a tak posoudit funkčnost. Stačilo by docházet  jako dobrovolník do zařízení.

Cena za kompletní balíček poskytovaných služeb začíná na částce 11 800 korun měsíčně. Vše je hrazeno z důchodu klienta. Tato věta mi příjde nepravdivá, protože starodůchodci nikdy nepobírali větší důchod, než v průměru kolem 8000.-Kč. Důchody po r. 1989 byly velmi malé. Postupně se valorizovaly.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Ano je to přínosné

 To budou mít senátoři a spol zajištěnou péči.

babčahanča

Dnes je:
Čtvrtek 23. 11. 2023

Svátek má:
Klement

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design