Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Skvělý zájezd s malou promoakcí

Možná se vám to také přihodilo. Podobných případů přibývá. Pokud ne, můžete brát následující řádky jako varování. Ne všechny sliby se plní a některé výlety zdarma vyjdou mnohem dráž, než se na první pohled zdá.

 

Pozvánka čeká doma

 

Po návratu z procházky si vyberete ze schránky oblíbené noviny, možná dopis a nějaké letáky. Jeden z nich zve na skvělý zájezd například do Kroměříže na zámek (či jiné zajímavé místo), autobus odjíždí příští týden. Za pár korun vás čeká prohlídka památky, chutný oběd, krásné dárky pro muže i ženy, jen stačí vyslechnout malou přednášku o zdraví. Kdo by odolal?

 

Cesta do neznáma

 

Vystoupíte z autobusu a zjistíte, že jste v cizí vesnici. Naženou vás do sálu pod záminkou oběda, předání dárků a přednášky. Slíbená památka prý bude později. Ve skutečnosti je později ten oběd, občas na něj ani nedojde, na vámi vytoužený výlet také často ne. Dárky? Bohužel, zrovna dnes nám je nedodali. Jediným důležitým bodem pro organizátory totiž je ona zmíněná přednáška. Brzy zjistíte, že řeč nebude jen o zdraví.

 

Kup, nebo uvidíš!

 

Usměvaví prodejci vám vysvětlí, jaké výhody a zdravotní účinky má jimi prezentovaný výrobek. Většinou jde o nádobí pro zdravé vaření, zaručeně léčivé přikrývky z ovčí vlny, přístroje se zázračným působením na bolavá záda nebo podobné záležitosti. Zboží vám vychválí do nebes a už jen nehorázně vysoká cena vás odrazuje. Pokud snad váháte, úsměvy mizí a pánové přitvrdí. Vyberou nějakou oběť a začnou ji přemlouvat veřejně. Nemá-li snahu obchod uzavřít, použijí třeba zesměšňování: veřejně vyhlásí, že si nevážíte svého zdraví či chcete poškodit své blízké. Ale to vy přece nechcete, že? Stal se i případ, kdy si člověk na poslední chvíli transakci rozmyslel a chtěl do smlouvy ustoupit. V té chvíli šla profesionalita stranou, pán byl brutálně napaden.

 

Nezapomeňte: Brýle nutné!

 

Pořadatelé počítají s tím, že lidé desetitisíce po kapsách běžně nenosí. Nabídnou k prodejní smlouvě rovnou další formulář s půjčkou. Teď velký pozor! Pokud už se opravdu rozhodnete podepsat, pozorně prostudujte vše, co je psáno, zejména malými písmenky někde ke konci. Po dlouhém sezení už většina přítomných nemá chuť číst několik stránek tiskopisů. Až doma zjistí, jak nevýhodnou koupi uskutečnili. Nejhorší ovšem je, pokud se prodejcům povede podstrčit vám k podpisu i dodatek smlouvy, kterým potvrdíte, že jste si je pozvali domů.

 

Vaše práva a obrana?

 

Pokud podepíšete i zmíněný dodatek, už máte velký problém, v takovém případě smlouva téměř nejde zrušit. Jinak máte možnost dle zákona do 14 dní zboží z prodejních akcí tohoto druhu vrátit. Ale ani to se nemusí povést bezbolestně, zrovna malá písmenka na závěr smlouvy kolikrát uvádějí nevratnou kauci 30% či jiný zádrhel. Nejlepší obranou proto je rovnou letáček hodit do koše, i kdyby vás lákal do vytouženého historického centra či do kraje vašich romantických vzpomínek. Věřte, domluvit si výlet do oněch míst s rodinou či kamarády nakonec vyjde mnohem levněji.

 

Podrobněji o právech a možnostech kupujícího v příštím pokračování.

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou.

Přejeme všem krásný den

Obrázek uživatele redakce

Autor blogu: redakce

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů. Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou. Přejeme všem krásný den
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Obrázek uživatele Barča

promoakce

Jen jednou jedinkrát jsme s mužem šli na tuto akci a to ještě kvůli mé zvědavosti.Manžel je starej nedůvěřivec a za vším hledá podtrh. To já bych klidně naletěla.Nabízeli nám něco jako vstup do družstva,které spravuje byty,které si  zakoupili jejich klienti.To družstvo i byty spravují  oni ,s tím, že družstevníci přispívají tak jako u nás celoročně do fondu oprav. Za to pak mohou ti, co se zapojili jezdit na dovolenou po celé Evropě a do toho svýho se dostanou tak 2x do roka.Můj muž začal hned počítat a nahlas vypočítával jak je to nevýhodné apod. Hned nás lifrovali od ostatních dvojic, které rozesadili do 3 až4 místností, kde je masírovali. No, takže žádná Florida , ale malé jsou doma, kde je i dovolená jistější.

                          

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele melody

Předváděčky

Když po sametové revoluci tyto zájezdy vypukly, mívala jsem v poštovní schránce i deset pozvánek. Na pár zájezdů jsem jela, ale poznala jsem agresivitu přednášejících. Odmítla jsem na zájezdy jezdit a od té doby házím pozvánky do odpadků. Znám ale pár lidiček, kteří stále jezdí a mají doma tolik různého zboží, leží jim to na půdě a oni ho vůbec nepoužívají.

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Dnes je:
Pátek 24. 11. 2023

Svátek má:
Emílie

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design