Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Cvičení ve vysokém věku – pro seniory je vhodná chůze a rotoped

O pohybu se dočtete v každém magazínu o zdravém způsobu života. Pro mladé lidi není překážka hýbat téměř neustále – na procházce, na tréninku nebo třeba při uklízení. Ale pro člověka ve vyšším věku už pohyb nebývá tak jednoduchý. A přitom ve stáří je pohyb důležitější než by se mohlo zdát.

 

 

Lepší život začíná s pohybem

 

 

Ve stáří přicházejí nemoci a nejlepší prevencí před nimi je pravidelně se hýbat. Senior, který si chce zlepšit kondici, udržet pohyblivost a posílit pohybové ústrojí, musí s pravidelným pohybem počítat každý den. Pohyb je také blahodárný na kardiovaskulární, trávicí a vylučovací soustavu.

 

 

Lidské tělo je stavěné tak, že pohyb potřebuje. Proto je pravidelný pohyb pro tělo úplná blaženost. A nejen pro svaly či kosti, ale také pro psychiku. Začít cvičit se dá v každém věku, stačí zvolit správnou taktiku.

 

 

Cvičení je pro každého, ač v 75 letech nebudete skákat přes švihadlo jako mladá dívka. Důležité je klást si na sebe reálné nároky – na medaile to sice už nebude, ale na přínosy pro zdravé tělo ano.

 

 

Cvičební plán na míru pro seniory

 

 

Jak tedy začít cvičit jako senior správně? Nejdůležitějším faktorem je vycházet ze svého zdravotního stavu a konzultovat se svým lékařem. Pro lidi ve vysokém věku je obecně přínosné zařadit aktivity nenáročné na klouby.

 

 

Začíná se pomalu s postupným přidáváním na intenzitě. Poslouchat své tělo je další dobrým ukazatelem pro míru pohybu, který zařadit. Pokud tělo dovoluje, je to v pořádku, pokud se tělu něco nelíbí, nepřepínejte jej.

 

 

Jako senior máte za nejlepší a nejvhodnější pohyb chůzi. Ta přináší mnohostranné zapojení těla. Při procházce totiž zapojujete nejen svaly nebo kostru, ale i mysl nebo ostatní smysly.

 

 

 

Pravidelně trénujte se šlapadly

 

 

Problém však nastává, když je špatné počasí, protože na ledovce nebo v letních dusných dnech by taková procházka mohla být nebezpečná. Pravidelný pohyb je však potřeba a na situace jako je ošklivé počasí je vhodné zařadit rotopedy pro seniory.

 

 

Trenažéry pohybu mohou do určité míry nahradit procházku a jsou účelnými pomocníky na pravidelné cvičení. Ideálním řešením jsou rotopedy či šlapadla. Při tréninku je důležité si hlídat tep a z něj také vycházet.

 

 

Pro seniory bude tempo tréninku volnější. Ve vyšším věku nevynechávejte ani strečink či posilování. Šlapadla umožňují procvičovat jak dolní končetiny, tak horní polovinu těla a několik typů umožňuje i cvičení v teple domova, cvičit tak můžete kdykoliv si vzpomenete.

 

 

Pravidelný pohyb není problém v žádném věku, vždy záleží na správné volbě pohybové aktivity. Nezáleží na tom, jestli zvládnete procházku nebo trénink na rotopedu, vaše tělo vám poděkuje v každém případě.

 

 

[Komerční sdělení. Redakce portálu Svět seniorů neodpovídá za obsah tohoto příspěvku.]

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou.

Přejeme všem krásný den

Obrázek uživatele redakce

Autor blogu: redakce

Administrátoři a redaktoři portálu Svět seniorů. Pokud máte jakékoliv dotazy či problémy, neváhejte nás kontaktovat - nejlépe soukromou zprávou. Přejeme všem krásný den
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Dnes je:
Úterý 11. 05. 2021

Svátek má:
Svatava

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

dárek k výročí svatby

 Nemáte zač. Ať se Vám let také líbí. ...

dárek k výročí svatby

 Dobrý den, pane Houdku. Děkuji za Vaši reakci. Manželka má moc ráda jižní Čechy, takže uvažuji ...

dárek k výročí svatby

Dobrý den, předem gratuluji ke krásnému výročí i k rozhodnutí zakoupit let balonem. Z vlastní zkušen ...

dárek k výročí svatby

Dobrý den, předem gratuluji ke krásnému výročí i k rozhodnutí zakoupit let balonem. Z vlastní zkušen ...

Pokec, začínající na P

 Pomřeli jsme, jasná zpráva,redakce  prostor nedává.Loučíme se, jinam jdeme,sbohem Jarmilo ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design