Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Tak se to blíží

No přece Vánoce. Já je tedy už delší dobu nemám ráda, poslední dobou mě opět zlobí nervy a přitom nevím, proč. Asi je to tím předvánočním časem, stále pošmourným počasím, kdy ztrácím veškerou energii. Ano, mám vyčištěná okna, vyprané záclony, cukroví si trůní na balkoně, v mražáku zas maso, dárky čekají na zabalení, výzdobu mám taky, lustry umyté, ale ta radost z blížících se svátků ne a ne na mě skočit. Na Štědrý den tu budu mít jako každý rok bráchu z Plzně, staví se dětičky s ratolestmi, 27. přijedou ze Slovenska, tak se trochu rozptýlím a budu se těšit, až to všechno skončí. Také mi kazí náladu manžel, má podobné zdr. problémy jako melody, ale nemohu ho dostat k doktorovi. Často mi tu prochodí dvě-tři hodiny po bytě a skučí bolestí. Ale já na něj vyzraju, musím si dojít k obvodní pro léky a tak ho tam rovnou objednám a to už snad půjde. Musí mu napsat doporučení na chirurgii.

Já mám zítra návštěvu zubaře a stále uvažuji o tom, že ještě na ty nové zuby počkám. Přece jen 12 000Kč je hodně a kde mám jistotu, že se mi pod korunkama nezačne zas kazit zub. Už takhle jsem o dva přišla a dávat za rok - dva další peníze za nové, to se mi fakt nechce.

Od 1. ledna jde synek na mateřskou dovolenou a snacha do práce. Jsem zvědavá, jak to bude zvládat, ale věřím mu, určitě to zvládne. Je to kvůli penězům, snacha má mnohem vyšší plat a při dnešních cenách, hypotéky, to ani jinak nejde.

Přeji všem předvánoční pohodu, žádné stresy a vše brát s úsměvem.

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Poletucha

Autor blogu: Poletucha

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Obrázek uživatele Barča

pro poletuchu

Musím se smát tomu, jak rodílná přání mají různí lidé. Ty si stěžuješ na to, že se ti manžel nevěnuje,chodí do hospody atd. Co bych já za to dala , kdyby šel a neseděl pořád doma. Protože nemá žádné kamarády ani koníčky, tak  jeho styk s lidma  je má osoba. A to bys nevěřila, jak to leze na nervy, když tě celý den někdo pozoruje co děláš, jak to uděláš atd. a sám přitom nehne ani brvou, natož aby pomohl s prací. No ale ty, co o manžela již přišly říkají, buď ráda, taky jsme nadávaly, ale pamatuj - se slotou zle a bez sloty - ještě hůř. Asi to musí být opravdu smutné, když   přijdeš domů a nepromuví zda ani klika od dveří.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Poletušce

Naší milé Poletušce jen vše dobré!

hosting obrázků img24.eu

Sidi

Obrázek uživatele Maruš

Poletušce

No děvče,kupí se těch problémů a starostí na Tebe až moc.To je mi moc líto.Nejhorší je nemoc toho malého.To je věř mi nesprávné.Děti by měly být veselé a hrát si.Když příjde něco takového,je nešťastná celá rodina.Ale doufejme, že se stane zázrak a chlapečkovi doktoři pomůžou.Jednou jsem poslouchala nějaký pořad,kde mluvil doktor o lidech,kteří pečují o nemocné kteří dělají to,co ty popisuješ u chování Tvého manžela..Říkal ten doktor,že to jsou dvá pacienti,ten nemocný a ten, co se o něj stará..Proto Ti Jituško ze srdce přeji,abys všechny tyto problémy vydržela a ustála i když to není nic lehkého.Na Tvoji nemoc je třeba klid a dobré zázemí.Vím o čem mluvím .Byla jsem kdysi na tom podobně jako Ty,ale já to zázemí měla ,což bych moc přála i Tobě.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Poletucha

Maruško ♥

Já mám zase puštěnou televizi a také jen jako kulisu. Mě hlavně štve také ten můj chlap. pivo je jeho velká láska, pak kolo, pak pes, pak lyže a já jsem až kdesi na konci. Není to s ním jednoduché a čím je starší, tím je to s ním horší. Všechny moje rady se míjí účinkem, doktor mu nepomůže, prorože stejně to je rakovina . Navíc neustále něco ztrácí, následně hledá a nadává na kdekoho, jen ne na sebe. A já si hraju na detektiva se 100% úspěšností! :-)  Dnes jsem obdržela zprávu, že švagrové 5letý vnouček má rakovinu, už mu vzali ledvinu a nevypadá to vůbec nadějně. Nějak těch špatných zpráv od toho srpna bylo na mě víc, než je zdrávo a proto jsem taková nanicovatá. Jsem ráda, že se mohu alespoň takhle vypovídat. Nechci nikoho z rodiny zatěžovat a potřebuji to ze sebe dostat. Ještě, že mám ten počítač, kde zapomenu na starosti a odreaguji se tvorbou obrázků i když to co vy, děvčata už umíte, to já ještě ani zdaleka ne.

Maruško přeji Ti hezkou dobrou noc a děkuji za "vyslechnutí" :-) Jitka

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Maruš

Pro Poletušku

Nejsi sama,takových je nás víc.Na mě má nepříznivý vliv pošmourné počasí.To je nálada skleslá a pošmourná,jako to počasí.Jen co vyjde sluníčko,ožiji a je mi hned líp.Pomáhá mi můj přítel Diazepam.Ale na to sluníčko,to pravé,hřejivé si budeme muset ještě počkat.Mám ráda když se sejdou mé děti,ale jako Ty,radostně mávám,když odjíždí.Mám ráda svůj klid,ale ne ticho.Pouštím si rádio,jen jako zvukovou kulisu,Velmi mi prospívá 4 hodinový pracovní úvazek v obchodě.Jsem tam ve svém živlu.Potřebuji kontakt s lidmi a nedovedu si představit,až jednou nebudu pracovat.S úklidem a pečením si nedělám starosti.Nekvaltuji,stejně nic nestíhám.Buď  jsou kratší dny,nebo jsem pomalejší.Říkám si,co neudělám dnes,udělám zítra.Ale myslím si,že to dělá tenhle žrout času-počítač.Jak mám chvilku času,už u něj sedím.Někdy se mi i podaří na plotně něco připálit.Manžel se mi směje,že jsem závislák.Přišla dcera a muž říká,představ si,že naše babička měla noční.Dcera se ptala a kde? Prý na internetu,seděla tam dlouho do noci a švitořila s kamarádkami.Ale to je můj životabudič.Tady hned pookřeji.Vím,že máš starost o zdraví svého syna,ale lékařská věda je pokročilá a jistě příjdou na to,jak mu pomoci.Potřebovali bychom tady takového doktora House.Byl nepříjemný,ale výborný diagnostik.O zdraví svých dětí a vnoučat se bojíme víc než o to svoje.Moc Tě zdravím a věřím,že bude líp.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Poletucha

Děkuji za milá slova.

Já vím, že zas bude líp. To ten předvánoční čas. Od jisté doby, kdy se několik roků před vánocemi vždy něco hodně nepříjemného stalo, už je prostě nemám ráda a vždy tak nějak čekám, co se zase vyvrbí. Některé víte, některé ne, že se už 20let léčím na psychiatrii z depresí. A tenhle čas mi prostě nedělá dobře. Také se trochu bojím o syna, ty jeho opakující se trombózy mě zneklidňují. Užívá Varfarin už doživotně, nejlepší specialista si s ním neví rady, stále hledá příčinu.

 A pak je tu ještě jeden důvod, proč nemám ráda vánoce. Pro mne to je velký záhul, nakrmit 16! lidí, povlíknout pro 7lidí. Všechno leží na mě, nákupy, dárky a jejich balení, strojení stromečku. Múj muž prostě na tohle není. Teda kapra a nákup pití je jeho záležitost. Je fajn dívat se na ty moje ratolesti jak se  scházejí a vycházejí  spolu. A protože my máme největší byt 3+1 :-) , sejdou se všichni u nás. No je to tu jak v úle. Ani nevíte, jak si po odjezdu všech vychutnáváme to ticho a klid, vypnem zvonek a krásně si lebedíme, včetně psa. Možná jsem divná, asi mne nepochopíte, ráda je vidím a ještě raději za nimi mávám.

Tak jsem si tu ulevila a doufám, že mě neodsoudíte. Prostě tak to je - ráda vidím, ráda mávám. mávánímávánípolibek

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Akčibab

Poletuško bude líp

uvidíš že se v novém roce všechno zlepší. Já mám vánoce moc ráda pro tu jejich atmosféru. Ostatní neřeším už dlouho, také proč uklízet, když přecečlověk uklízí tak nějak průběžně po celý rok. Tak jen napeču trochucukroví ( letos dva druhy), příští týden upěču vánočku, aby byla na Štědrý den uležená a nazdobím stromeček. A budu si užívat, hudbu, procházky a tak....

Dneska jsme byli s taťkou na vánočních trzích, na Staroměstském, na Míráku a na nám, Republiky a byla jsem dost zklamaná, připadaly mi smutné. A vím také proč, nikde nehráli koledy, jen ticho ticho.... Je to zřejmě kvůli autorským právům, aby se nemuselo platit za veřejnou produkci, ale je to škoda. A ještě pro zajímavost, tuto odpověď píši už podruhé, napsala jsem jí a ona byla fuč !!! Jak to dělám, nevím, už je to podruhé. Vám se to nestává ?Zdraví Dana Dagmara

Trpělivost přináší růže

Obrázek uživatele babčahanča

Jsme s tebou Poletuško

Starosti má každý a nesvěřuje se moc rád,ale je to důležité svěřit se s obavami víc než s radostmi.S dospělými je to obtížnější, než s dětmi.Nemůžeš je prostě sbalit a odvézt k lékaři.Ani  :" jestli ti na nás záleží, jdi se léčit..".Svéprávný člověk to musí udělat sám. Ale věřím, že to udělá..Syn bude skvělý táta i pro dcerku. A babička taky pomůže..

Z vánoc se taky neraduji jako malá. Ale- jaké si to udělám, takové to mám..To bílé tajemno nám chybí.Dnes bylo na jihu slunečno a teplo - žádná zimní idyla.Byla jsem v lese v Vendou pro větvičky na balkon do truhlíků.Zašli jsme na zahradu  naolejovat zámek u vrátek. Na Boubíně byly vidět sněhové plochy.Tím pohledem na hory jsem si zlepšila náladu.Po tom mém smrkání jsem ráda, že mohu chodit ven. Jsem ráda, že si tu na webu o všem povídáme. Hanka

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Poletuško

Asi bys potřebovala prospat celou zimu a vzbudit se až na jaře. To pošmourné počasí, brzské stmívání, předvánoční shon a ještě ta nemoc a starosti tě nějak psychicky vyčerpávají.  Jdi do parku a objímej stromy, čerpej z nich energii a přej si - to by ti mohla říct Hanča, jak máš postupovat, ta má energie stále nazbyt a ví, jak na to. Manžela k doktorovi musíš dostat, jdeš na to šikovně, hlavně, aby poslechl. Nejhorší je ta nejistota, přitom to ani nemusí být tak zlé, jak se zdá. Tak doufejme, že tě společnost dětí a vnoučků odreagujea že se dáš brzy do pořádku. Nemůžeme přece přijít o tvé legrácky, dcerunko! Držíme palce k úzdravě mažela a brzy polétávej, naše Poletuško!

                                 

                                         

Sidi

Dnes je:
Čtvrtek 21. 09. 2023

Svátek má:
Matouš

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 1 host.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design