Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Kyslík a pokročilý věk

V pokročilém věku procházejí anatomicko-fyziologické systémy člověka podstatnými změnami. Postupně se stárnutím zhoršuje duševní a zdravotní stav.

Maximální spotřeba kyslíku (VO2 Max) je hodnotou určující funkčnost srdečně-cévního systému. Po dosažení věku 25 let se tato hodnota v lidském těle zmenšuje o 5-15% každé desetiletí.

Maximální frekvence srdečního tepu se každých deset let zmenšuje o 6-10 úderů, což způsobuje pokles maximálního množství srdcem vytlačované krve. U lidí v pokročilém věku se také objevuje zmenšení objemu krevní plazmy, erytrocytů a cirkulační krve. U starších lidí je krevní tlak vždy vyšší, projevuje se to zejména u žen v pokročilém věku.

Plícní tkáň starších lidí ztrácí svou pružnost. Zmenšuje se tak pohyblivost hrudníku a diafragmatu. Plíce se při vdechování vzduchu nerozpínají úplně. Kvůli horšímu prokrvení plic a sklerotizaci stěn alveol se zhoršuje i běžná plicní ventilace, v důsledku čehož vzniká problém s pronikáním kyslíku skrz alveoly do krve a oxidu uhličitého ven z krve. Rozvíjí se hypoxie doprovázená sníženým obsahem kyslíku v krvi, což způsobuje rychlé vyčerpávání organismu. Hypoxie vyvolává poruchy spánku, zhoršuje trávení, ovlivňuje paměť a myšlení. Při hypoxii je oslabena imunita, což způsobuje vznik mnoha nemocí.

kyslik pro Vase zdravi

Obrázek uživatele oxyman

Autor blogu: oxyman

kyslik pro Vase zdravi
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Obrázek uživatele Belinda

Nechápu

To mi teda hlava nebere, co chtěl pan OXYMAN svým článkem říci. Zbytečně ztrácíte čas vážený pane starostlivý, mne neotrávíte, ani nezastrašíte. Bude mi skoro 70, ale vše mi dobře funguje, dokonce se věnuji dosti náročnému sportu. Dobře jím, trávím a se spánkem nemám problémy..... takže se jděte příště se svými radami vycpat!!!!

Obrázek uživatele Sidi

Chichi!

Teda Martičko, ty jsi pěkně toho Oxymana zoxymalovala!! Lépe bychom to nesvedly! Oxymane, nestojíme tvé bláboly, strašáky zde nepotřebujeme!

Sidi

Obrázek uživatele Marta

Pro oxymana

Hele oxymane, neměj o nás žádný strach. Myslím, že samým strachem o nás si navodíš ztrátu duševního a zdravotního stavu dřív než my. My tady stárneme dost pomalu, protože se nebojíme žádného strašení oxymanů. Umíme se totiž smát, což nám navozuje dobrý duševní a tím i zdravotní stav. Navíc smíchem řádně masírujeme břišní stěnu, potažmo pohybujeme bránicí, která masíruje vnitřní orgány, takže se nám trávení fakt nezhoršuje. Navíc dochází ke správné činosti našeho srdečního svalu, okysličení krve a povzbuzení krevního oběhu. Dále ke správnému provětrání plicních laloků, ty alveolo, okysličení mozku, takže mozek pracuje taky dobře a paměť neztrácíme. Na rozdíl od tebe, který jsi  zapomenul, že jsi nás tu už jednou strašil stejným způsobem (dokonce sis kvůli tomu zde založil i blog). Spíme taky dobře, protože za prvé nemáme černé svědomí, protože nikoho ničím nevystrašujeme a za druhé zde pěkně ponocujeme při vzájemné komunikaci, takže do svých postýlek padneme, ani se nestačíme přikrýt.

Jo a naše myšlení a imunita - taky dobrý. Neboj. Takže hochu oxymane nestraš a dej se na smích, ať ve stáří nepřijdeš o plíce, srdce, trávení, spánek a imunitu. Nebo možná o zuby, protože bych ti např. já do nich docela ráda dala, za to strašení. Nemám tě ráda oxymane.

 

Dnes je:
Pondělí 19. 02. 2018

Svátek má:
Patrik

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Sport a starší člověk

To musím souhlasit, já jsem porpadl józe, chodím na snad všechny druhy jogy - teda kromě hormonální ...

Sport a starší člověk

Dobrý den, já musím souhlasit, plavání je skvelé, ale mě se často z chloru dělá ekzém, tak jsem zača ...

Ráda si popovídám

Vánoční čas se blíží, pečeme, uklízíme, nakupujeme a tak bych Vám všem chtěla popřát klidný adventní ...

Ráda si popovídám

 Ahoj, nevím co se ve mně pohnulo, ale vzpomněla jsem si na naše zlaté časy. Na časy, kdy jsme ...

Ráda si popovídám

 Ztracená ovečka se po delší odmlce opět hlásí a navštěvuje náš starý osiřelý veb.A vida,už tad ...

Poslední komentáře v blozích

Tááááák nááááám ty svátky skončily ..........

Teda ty recepty jsou opravdu dobré. Mám hodně ráda recepty podle kterých se vaří z brambor. A to jso ...

Tááááák nááááám ty svátky skončily ..........

Výborně, Bobo, recepty jsou fajn, jako stvořené pro moje chuťové buňky. Ale nejvíce jsi se zavděčil ...

Co byste měli vědět o vdovském či vdoveckém důchodu

CHtěla bych to nejlépe vůbec nepotřebovat, ale jsem velice vdečná za tak důležité informace.Věřím, ž ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 27 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design