Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Pozdrav a zamyšlení.

Dobrý den,chtěl bych pozdravit všechny,kteří budou číst tento článek.Je to už pěkně dlouhá doba,kdy jsem se aktivně zúčastňoval na tomto blogu diskuse.Nějak se mi začalo nedostávat času a taky i nedostatek chuti do psaní.prostě asi lenost taky do toho měla co říct. a tak jsem přestal psát. Lecos se ale od té doby změnilo,taky jsem ještě víc zestárnul a změnilo se mi trochu i zdraví.Teď bych moc potřeboval někoho,se stejnou "krevní skupinou",s kým bych si mohl občas popovídat o všem,co by nás oba zajímalo .Najde se někdo takový?Prosím ozvěte se mi a můžeme to zkusit.

            Přeji Vám všem příjemnný den   Jarda

Přeji příjemný,bezproblémový den.
Jarda.

Obrázek uživatele Jaro-slav

Autor blogu: Jaro-slav

Přeji příjemný,bezproblémový den. Jarda.
Poznámka ke komerčním sdělením na tomto blogu:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitu blogů a komentářů na Světě seniorů. Nepište zde články a nevkládejte do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.

Komentáře

Obrázek uživatele Belinda

Medvedko, Františko a Jaroslave...

    Také já, Belinda, vás tady vítám. Jelikož  bylo téměř vše o naší partě řečeno,  napíši jen pár slov o sobě. Je mi 66 let, bydlím na severu Čech v malé vesnici. Jsem povoláním zootechnička, která se posléze přeorientovala na speciální pedagožku. Dlouhá léta praxe ved. vychovatelky ve výchovném ústavu pro děti, mne naučila vidět život dětí také z druhé strany. Bohužel, z té strany horší. Žiju sama, mám jednoho 34 letého syna, 4 letého vnoučka Honzíka a několik dobrých přátel, na které se mohu spolehnout. Mojí velkou zálibou jsou domácí zvířata, proto jich mám plný dvorek. Ovšem,  všem těmto tvorečkům vévodí můj Bertík. Tříletý voříšek. Můj velký kamarád, má  radost, mé  trápení. Je to můj celodenní společník, dokonce mne v současné době doprovází i do práce.  Na stará kolena s ním i sportuji, aktivně závodíme v kynologickém sportu - AGILITY. Jak  jsem naznačila,  od ledna opět pracuji v mém bývalém pracovišti, ovšem tentokrát jako noční vychovatelka. Mělo to být jen na dva měsíce, ale...  Proto jsem dosti časově zaneprázdněná a přestala jsem pravidelně SS navštěvovat. Pouze nakouknu, občas se ozvu, ale docela ztrácím přehled. Někdo to pochopil, někdo možná ne, ale bohužel. je to tak, neodešla jsem, jen prostě nestíhám. Takže,  ještě jednou, VÍTEJTE na SS. Belinda a její Bertík

Obrázek uživatele Františka

Pro "Babčahanča"

Haničko, děkuji Ti za odkazy, podívám se na ně. Ale byla bych nešťastná, kdyby syn musel jít do invalidního důchodu. Školy vystudoval, doma se pracovat moc snaží, a pro invalidy (domnívám se) je ještě těžší získat zaměstnání, než pro lidi bez zdravotního omezení. Je to určité řešení, ale syn se mu dosud brání, a já se mu ani nedivím.

Obrázek uživatele Františka

Pro MARUŠ

Dobrý den Maruš,

děkuji Ti za zprávu (s dovolením také tykám, prý jste zde na to všichni zvyklí) která byla určena také mně. S těmi úrazy a jejich léčením to asi mnohde vypadá podobně, i když úraz je každý jiný. Já jsem asi pře 3 lety spadla s kola a do krve si na asfaltové silnici rozbila levé koleno. Asi za rok na to mne to koleno začlo najednou tak strašně bolet, že jsem nemohla udělat ani pár kroků, zbývajících mi k domovu a zůstala jsem sedět na chodníku. Sousedkou přivolaná paní doktorka si asi myslela, že snad to není tak zlé a chtěla, abych pokračovala v chůzi.; nebylo to možné. Sanitka mne tedy odvezla na rengen, nic zlomeného nezjistili (podobně jako těsně po úraze). Dalo mi injekci proti bolesti, ortézu a berle. Asi 1/2 roku mi trvalo, než jsem mohla začít chodit bez berlí a ještě nějaký čas, než jsem jakž takž přestala kulhat. Na kole už nejezdím.

Obrázek uživatele Maruš

pozdrav pro všechny

Zdravím všechny  a vítám zde mezi námi nové přátele ,Medvedku,Františku i Jaroslava.Nic se Františko neboj,bude Ti tady mezi námi dobře.Jsi stejný ročník jako já.Když jsem tady byla nová,tak jsem tápala a vyptávala se  stále děvčat jak se co dělá.Soukromé zprávy jsem taky neuměla psát a dobře to neumím ani dnes.Ale brzy jsem se tady se všemi spřátelila a psala bláznivé básničky a příspěvky jako všechny ostatní.Říkaly jsme si,že jsme přerostlé puberťačky.Když si projdeš pozpátku všechny rubriky,tak uvidíš jak se umíme rozparádit.Ale i své bolístky si tady sdělujeme a utěšujeme jedna druhou.Vždyť život není jen samé ejchuchu a někdy s námi umí i docela zatočit.Ale zase se zvednem a jedeme dál.Tak se neboj vypsat se tady ze svých starostí,ono se říká sdělená bolest ,poloviční bolest a je to tak.vidíš,teď se zase musím vyluvit ze svých starostí já.Dnes jsem byla u oční lékařky.Po úrazu hlavy,který jsem měla  asi před měsícem .Narazila jsem kořenem nosu v plné rychlosti,já stará zbrklá osoba ,protože chodit pomalu já neumím.do železné tyče,po které se pne plamének-klematis.Stáli při mě asi všichni strážní andělé,že jsem si nezlomila nos.Ale je to asi týden se mi před očima začaly dělat černá kolečka a jakoby pavučinky.Tak jsem si řekla,holka,oči si musíš chránit a tradá k lékaři.Sidinka mi nevěřila ,že se odhodlám,ale strach o zrak mě tam dohnal.Doktorka mi oči řádně vyšetřila a řekla,že nic závažného nenašla.Prý  jsem si mohla pohnout krční páteří.Tak budu,jako můj manžel.Ten by mohl určovat počasí.Při každé změně to odnese jeho hlava,také od krční páteře.Tak to musím brát tak jak to je.Tak ještě jednou zdravím a přeji samé hezké dny.

 

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele babčahanča

Invalidní důchod nebo podpora v nezaměstnanosti ?

 

http://www.mesec.cz/clanky/kdo-ma-narok-na-invalidni-duchod/http://www.mesec.cz/mzdy-a-duchod/mzda-a-plat/pruvodce/podpora-v-nezamestnanosti/
Tady na těch adresách se Františko možná něčeho dopídíš.Záleží na mnoha okolnostech a ty my neznáme. Lékař nebo sociálka jistě pomohou vyřešit tvou složitou situaci.

babčahanča

Obrázek uživatele medvedka

Františko, děvuško

 my si tady všichni tykáme a já při tom " Vy" na diskusi rychleji stárnu-prosím o tykání.

Vzkaz se dá poslat tak- že klikneš na jméno-medvedka a otevře se další okno.Až dole je-poslat soukromou zprávu- díky.

Kdyby se Vám chtělo něco o zdraví a čarování- Moje...Esoterická čajovna....http://miamia.webgarden.cz

Kdyby jste se chtěli zasmát a pobrečet si-.....Povídání z chaloupky....http://taktak38.webgarden.cz

Obrázek uživatele Františka

MEDVEDKA - Vzkaz ?

Medvedko, děkuji Vám za zprávu 16.6.2011 - 16:05 a za nabídku, abych napsala "do vzkazu". Prosím naveďte mne, zatím se neorientuji, jak mám napsat "do vzkazu". Příležitostně. Děkuji předem.

S pozdravem Františka.

Obrázek uživatele Františka

Pro SIDI

Dobrý den SIDI,

děkuji Vám za přívětivou odezvu. Zatím zde trochu "bloudím", ale o rubrice "Ráda si popovídám" vím. Zatím neumím něco napsat a vytvořit si "Blog" ani "Diskusi".  Ani bohužel zatím nevím, do které rubriky teď píši.

Zatím se všechny instituce (i jednotlivci) na které jsem se obrátila, z řešení "mé věci" vyvlékly, odpověděly mi nezávazným nic neříkajícím dopisem, nebo mne odkázaly na jinou adresu. Zatím se nenašel nikdo, kdo by chtěl pomoci a opravdu pomohl.

Se srdečným pozdravem a přáním stálého zdraví

Františka

 

Obrázek uživatele Františka

Jitce -Poletuše

Dobrý den Jitko,

děkuji Vám za zprávu a za krásný obrázek s květinami. Mám kytičky a vůbec přírodu moc ráda. Občas se mi i v kvetináči podaří něco vypěstovat.  Kdysi jsem měla úspěch s pěstováním araukárií; jako veliké stromy s výškou do stropu, jsem je pak vždy darovala obvykle do školy, kam chodil syn. Kdyby bylo všechno v životě tak snadné a s dobrou pravděpodobností budoucnosti, jako je pěstování květin. To by se žilo lépe.

S pozdravem

Františka

Obrázek uživatele medvedka

Je mi to líto

 neznám úplně situaci- ale nestálo by za to se podívat,jestli syn nemá nárok na nějakou sociální dávku? Pokud budeš mít chuť- můžeš napsat do vzkazu- podívám se.

Myslím si,že i v téhle společnosti, která preferuje sílu před slušností  by se našlo něco, co by pomohlo.

 

Jde o to nerezignovat a jít za svým- na rezignaci lidí vydělávají ti,co si nezaslouží ani korunu.

Kdyby se Vám chtělo něco o zdraví a čarování- Moje...Esoterická čajovna....http://miamia.webgarden.cz

Kdyby jste se chtěli zasmát a pobrečet si-.....Povídání z chaloupky....http://taktak38.webgarden.cz

Obrázek uživatele Františka

Pro "MELODY"

Dobrý den.

Děkuji Vám za odpověď, která mne potěšila a samozřejmě děkuji i za zástup různobarevných smajlíků, letících k nebi. Připoměly mi dětské různobarevné kuličky nebo dětské balónky, tedy mé šťastné dětství. Díky.

Obrázek uživatele Františka

Díky za podporu.

Ahoj Medvedko,

děkuji Vám za povzbuzení a za smajlíčka s balónkovým srdíčkem.  Každá normální máma se určitě strachuje i o dospělého syna. V mém případě je to tím horší, že se nenarodil zcela zdráv. Ale brečela jsem proto zoufale jen jednou. Brzy jsem pochopila, že to je definitivum: úplně zdraví lidé mají přednost. Ale smířit se s tím neumím.

Alespoň malé srdíčko pro Vás:  Já zatím velké obrázky vkládat neumím.

Obrázek uživatele Sidi

Františce

Františko, jen se u nás vypiš ze svého trápení, snad se ti uleví. My s tebou cítíme a přejeme ti obrat k lepšímu, který jednou a doufám, že brzy,  přijít musí. Moc tomu nerozumím, ale je divné, že člověka, který stojí o práci a nemůže jí sehnat nechá stát bez prostředků a nedá mu ani minimální podporu!   Tak se zde  porozhlédni, bude-li se ti chtít psát, piš do rubriky Ráda si popovídám, tam toho píšeme více.

                                          

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

FfRANTIŠCE

Vítám Tě mezi námi a přeji a ťse zde brzy zorientuješ a hlavně, aby se Ti tady zalíbilo. Jsme tu dobrá parta a hlavně si tu užíváme hodně legrace. A piš cokoliv, vždyť starosti i radosti jsou součástí našeho života. Přeji hezký den. Jitka - poletucha

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele melody

Františce

Tento web není prudérní, je pohodový a žádnou legraci tu nikdo nezkazí. Můžeš tu psát o svých pocitech, potížích a radostech podle libosti. Nikdo se neuráží, nekritizuje a spíš se snaží pohladit po dušičce.

Jen se musí dodržovat pravidla a to, že svůj komentář nebo příspěvek píšeš do rubrik k tomu určených. Ale jak vidím, jsi šikulka, dobře jsi se tu zorientovala, takže chápeš, co a jak.

 

 

..:: Nahrejto.cz ::....:: Nahrejto.cz ::..

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Obrázek uživatele medvedka

Ahoj Františko

 člověk by měl mít místečko, kde si může postěžovat.

Zatím jsem měla to štěstí, že jsem nenarazila na diskuze,kde by mi někdo určoval, kdy smím plakat a kdy se smát- to bych byla pryč rychlostí blesku.

Jsem přesvědčená, že se tu nikdo neurazí, když občas pustíme slzičku- spíš ti pošle hezký obrázek.

Vždycky mne - jako mladou- rozčilovali rodiče, když o mně měli starost.Myslela jsem si, že jsem dospělá a všechno znám a všude jsem byla.

teď to zažívám na sobě- dospělý syn a já se o něj bojím stejně,jako když byl mrňous.

Prožívám s ním všechno a možná víc než on- ale to bych asi nebyla máma.

Tak hlavu vzhůru- pokud to jde.

Kdyby se Vám chtělo něco o zdraví a čarování- Moje...Esoterická čajovna....http://miamia.webgarden.cz

Kdyby jste se chtěli zasmát a pobrečet si-.....Povídání z chaloupky....http://taktak38.webgarden.cz

Obrázek uživatele Františka

Díky za vzkaz a za obrázek

Dobrý večer MEDVEDKO,

děkuji Vám za první odpověď a za krásný obrázek.  Mám trochu výtvarné cítění, a proto mne barevně sladěný obrázek velmi potěšil. Co mám povídat ?  Mým současným přáním by bylo alespoň trochu si někde poctivě přivydělat. Ze starobního důchodu živíme s manželem syna, který už 3.rokem marně hledá pracovní uplatnění a nedostává ani podporu v nezaměstnanosti ani sociální dávky. To je taková moje největší současná starost.

Ale omlouvám se za sdělení této mé starosti, prosím netrestejte mne za to. Na některých fórech si člověk nesmí postěžovat, MUSÍ BÝT POSITIVNÍ:

Obrázek uživatele medvedka

Ahojky Františko a Jaroslave

 Asi jsem tu nejnovější- tak radit nebudu.Ale myslím si, že základním pravidlem všude je slušnost a úcta k názoru druhých- i když s ním nesouhlasíme- a to u Vás určitě nebude problém.

Takže buďte vídáni a povídejte a povídejte.Já jsem tu každý den / bez Internetu ani ránu/ a těším se.

 

Kdyby se Vám chtělo něco o zdraví a čarování- Moje...Esoterická čajovna....http://miamia.webgarden.cz

Kdyby jste se chtěli zasmát a pobrečet si-.....Povídání z chaloupky....http://taktak38.webgarden.cz

Obrázek uživatele Františka

První dotaz: Jak to tu chodí ?

Dobrý den vespolek.

Píši zde svůj první příspěvek a prosím čtenáře, aby mi krátce sdělili jakýsi "standard" zpráv, odpovědí a námětů, jak to na těchto stránkách chodí, a hlavně představu adminů a jejich přání, jak se uživatelé webu mají chovat, vyjadřovat, jaké dotazy pokládat smí, jaké nesmí, případně vyjádření tzv. "přirozených lídrů" stránek.

Je mi 68 let, bývalá technička, zvyklá jednat férově, a to i s čestným odpůrcem. Ráda bych ještě pracovala i za nízkou mzdu. Samozřejmě, že i ráda ze svých zkušeností poskytnu návod jak co dělat nebo řešit, pokud to budu vědět a pokud tazatel/ka bude slušným férovým člověkem.

Nesnáším šikanování, zákeřnost, patolízalství a nečestné podvody. Jinak jsem osobou poměrně trpělivou a skromnou.

Těším se na Vaše odpovědi.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Tak tě vítám Jaroslave ....

 Tak jsem  to dočetl ..... zajásal a sláva další chlap do dobré party .... ženských se nebojím,a těch našich ...... samý krásný pohled a úsměv,konvice dobrosrdečnosti je v každé z nich .... ale to asi znáš,když už jsi tady jednou byl.Pro jstejnou            " krevní skupinu " - mám jeden návrh: 1/ rozprostři tabuly otázek  z tvých  znalostí a radostí života,a já pokud budu umět       a já si myslím,že budu umět tak na  ně s radostí odpovím.Jinak naše baletky,je jich dobrá přehršel na pokoukání,mě dobře opečovávají a já v tom nechcí ..... být sám a tak se přidej.Zdraví Bobo z HK.

Obrázek uživatele melody

Jaroslavovi

Dobrý večer, srdečně Tě tu vítám zpátky.

Nebude se bavit s Tebou jen někdo, ale všichni! Zatím tu máme jednoho stabilního kamaráda (Boba), nebudeš tu sám.

Jsme zde bezva parta, tak se mezi nás zapoj a pokud vydržíš, časem poznáš fajn lidičky se stejnou krevní skupinou.

 

 

***********************************
ˇ♥ SRDEČNĚ ZDRAVÍM! ♫

Dnes je:
Středa 20. 09. 2023

Svátek má:
Oleg

Blahopřejeme!

Vychytávky

Poslední komentáře v diskuzích

Jak zhubnout?

 Doporučuji KetoDiet, jako prvně to měla žena a když jsem viděl, jak rychle zhubla, tak jsem si ...

Jak zhubnout?

 Zdravím, rád bych oživil diskuzi a zeptal se jaké máte zkušenosti s dietami resp. přesně s pro ...

Překvapení pro ženu

Opravdu? Tak to jsem rád, dost jste mi pomohli, díky. Mrknu na to! :-) ...

Překvapení pro ženu

Ta Florea se teď nějak rozmohla, už jsem o tom v práci mockrát slyšel, když to ženský řešily. :-D Né ...

Překvapení pro ženu

Divej, drahé to určitě oproti konkurenci není když by jsi to porovnával a spolehlivý jsou určitě, ne ...

Poslední komentáře v blozích

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Svatební seznam stolujících štamgastů, spiťařů, schválen. Se stávající slavností, sousedi shromážděn ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

  ...

Poznávejme nebezpečí druhého světa 3

Špatné, špatné. Spisek sama spisuji? Strašná šichta, šlamastyka. Splatí se? Šamstr šlapal se špac ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 0 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design